Salomon a Špačková přeborníky kraje

Liberec – V liberecké herně stolního tenisu u ZŠ Vrchlického bojovali dorostenci a dorostenky o krajské přebornické tituly pro rok 2013. Mezi chlapci byl nejúspěšnější domácí Daniel Salomon, který v oddílovém finále porazil Martina Do Minha. Třetí se umístil věkem ještě starší žák Martin Pařízek.

23.12.2013

MICHAL BLINKA se stal krajským přeborníkem v kategorii mladších žáků Foto: SKST

Mezi dorostenkami neměla konkurenci Klára Špačková. Liberecká hráčka, která do oddílu přestoupila před touto sezonou z TTC Litoměřice, si ve finále poradila s českolipskou Martinou Reichertovou. Bronzovou medaili si po dobrém výkonu vybojovala Marie Absolonová (SKST Liberec).
O den později se na stejném místě sjeli ke svému čtvrtému krajskému turnaji mladší žáci. Mezi 40 účastníky byl nejlepší Michal Blinka. Ten během celého turnaje neztratil ani set.

KLÁRA ŠPAČKOVÁ triumfovala v kategorii dorostenek.

„Michal je mimořádně talentovaný. Stolní tenis hraje teprve dva roky a už se měří s celostátní špičkou. Objevili jsme ho v ZŠ Vratislavice nad Nisou, kde jsme našli po dohodě s vedením školy prostor, abychom otevřeli nový kroužek," pochvaluje si trenér Martin Protiva.

Na dalších místech se umístili rovněž domácí hráči. Druhý skončil Štěpán Waldhauser a třetí stále se lepšící Jakub Štrolfa. Mladší žákyně ovládla Eliška Svatoňová, která pomalu kráčí ve šlépějích své sestry Terezy. Ta v loňském roce vyhrála čtyřhru na MČR starších žákyň.

Krajské turnaje vystřídali nejlepší dorostenci a mladší žáci za Žebříčkový turnaj ČR, kterého se ve Vlašimi účastnilo nejlepších 24 hráčů z každé kategorie.
Výkony Michala Blinky a Kláry Špačkové stačily na 17. místo, když k postupu do osmifinále chybělo proměnit mečboly v rozhodujících zápasech. Janu Fabínimu se tentokrát tolik nedařilo a po jedné výhře zakončil turnaj na 23. místě.

Autor: Redakce

23.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Oslavy výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve volebním štábu ANO 2011 v Liberci na snímku z 21. října. Na snímku zleva Jiří Bláha, David Pražák, Jana Pastuchová a Ivan Jáč.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Život je dnes jiný, ale smrt zůstala stále stejná, říká majitel pohřební služby

Jablonec n. N. /ROZHOVOR, FOTO/ - Jsou etapy lidského života, které se nedají oddálit, i kdybychom chtěli. Narození a smrt. Oba milníky našeho života doprovázejí slzy. Jedny ze štěstí, druhé ze smutku.

Jak se volilo ve všech městech a obcích na Liberecku

Liberecko - Horní Řasnice, Jindřichovice pod Smrkem, Kunratice, Soběslavice, Sychrov a Žďárek. To jsou obce na Liberecku, kde nevyhrálo ANO.

Liberec ukončil sérii Slavie a z Edenu veze výhru 2:1!

Praha - Fotbalisté libereckého Slovanu už sebrali dva body Spartě a teď tři Slavii. Jsou ve hře o evropské poháry.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.