Do čela se včera dostal první nasazený, německý hráč Sebastian Plischki. Porazil táborského Luďka Meszárose, zatímco druhý favorit Pavel Vávra v duelu dvou litoměřických hráčů remizoval s Janem Bartošem.

Do první desítky pořadí se probojoval Zdeněk Cakl z TJ Desko Liberec po výhře nad Janem Malcem z UD Hamr.

„Dnes se mi to povedlo. Malec v zahájení s černými figurami dost rychle vyjel a potom nestačil pozici konsolidovat. Ve čtvrteční partii mě ale bude čekat někdo z výše nasazených hráčů a bude to určitě těžší,“ komentoval včerejší duel Cakl, momentálně nejlepší z libereckých šachistů na turnaji.

Za Plischkim, který má 5,5 bodu, figurují v prozatímním pořadí dva hráči se ziskem 5 bodů: Vávra (ŠK Litoměřice) a Beneš (Zikuda Turnov).
Čtyři a půl bodu získali Bartoš (ŠK Litoměřice), Hýll (Slovensko/Medea Martin), Jakovlev (Est.), Golcman (Rus.), Tesař (Caissa Třebíč), Navrátil sen. (Unex Uničov) a Cakl (Desko Liberec).

Mezi patnáctičlennou skupinou čtyřbodových je i sedm šachistů z Libereckého kraje: Kadeřábek (Jiskra Tanvald), Paldus, Braun (oba Desko Liberec), J. Kučera, P. Kučera (oba Nový Bor), Hollmann (Rokytnice nad Jizerou) a Brouček (Zikuda Turnov).

Ve čtvrtek 20. listopadu dopoledne se uskuteční vložený turnaj v bleskové hře a odpoledne od 16 hodin pokračuje hlavní turnaj se zápočtem FIDE sedmým kolem.