V průběhu devítikolového klání ani jednou neprohrál, pouze dvakrát remizoval, získal osm bodů a navázal tak na svůj triumf z roku 2004. V dalších třech letech vyhrávali liberecký turnaj, zařazený do série Czech Tour, zahraniční šachisté.

I letos byl nejvýše nasazen cizinec. Německý hráč Sebastian Plischki ze Stadthagenu s ratingem ELO 2409 skončil loni druhý. Svou pozici nyní obhájil, i když určitě pomýšlel na celkové vítězství. Dosáhl stejného bodového zisku jako Vávra (ten má ELO 2299), takže muselo rozhodnout pomocné hodnocení BuchHolz.

Vzhledem k tomu, že Vávra a Plischki spolu ve vzájemné partii v 5. kole remizovali, hrálo roli, kolik bodů získali jejich soupeři. V tomto kritériu byl nakonec o jeden a půl bodu lepší Vávra.

Zjednodušeně řečeno, o vítězi celého turnaje rozhodla třeba partie posledního kola mezi Cejpem ze Slavie Liberec a Kadeřábkem z Tanvaldu na osmé šachovnici. (Kadeřábek byl v 8. kole soupeřem Vávry, Cejp se střetl už v prvním kole s Plischkim).

Podle očekávání vyhrál Kadeřábek, který má o 348 vyšší ELO než Cejp. Tím získal Kadeřábek šest bodů, které se započetly Vávrovi do BH, zatímco Plischkimu se připočítalo jen Cejpových pět. Kdyby se však hráči Slavie povedlo překvapení, byl by vítězem turnaje Plischki.

Z Libereckého kraje se do první desítky dostali Petr Kučera z Nového Boru (6. místo), Petr Beneš z Turnova (7.) a Jiří Kadeřábek z Tanvaldu (10.).

Významným úspěchem je triumf Marka Brauna z Deska Liberec v kategorii do 16 let. Uznání zaslouží též 3. místo Luboše Jíny z Lokomotivy Liberec v seniorské kategorii nad 60 let, kterou vyhrál ruský šachista Golcman, jenž skončil celkově třetí za Vávrou a Plischkim. Nejlepší ženou se stala senzačně teprve desetiletá Polka Dadellová.

Hlavního turnaje se zúčastnilo 92 hráčů a hráček z osmi zemí. V součtu s doprovodnými turnaji v rapid šachu a v bleskové hře startovalo na libereckém šachovém festivalu celkem 118 šachistů z devíti států.

„Turnaj hodnotím jako velmi vydařený a dík patří za podporu liberecké radnici i majiteli a personálu Hotelu Liberec, kteří nám vytvořili skutečně domácké prostředí,“ uvedl ředitel festivalu Jiří Petružálek z agentury AVE–Kontakt z Pardubic, pořádající celou Czech Tour.