Absolutně nejúspěšnější byla pro Sport Aerobic Liberec kategorie starších žákyň, kde si reprezentantky v gymnastickém a dance aerobiku nenechaly utéct ani jednu zlatou, a to zásluhou Sabiny Drapákové, která si odvezla celkem čtyři. V konkurenci sedmadvaceti závodnic jednotlivkyň z Čech a Slovenska si Sabina se známkou 18.200 bodu zaslouženě vybojovala vítězství. Hned desetinku za ní skončila další liberecká Simona Vykoukalová (18.100 b). „Téměř po celou dobu závodu se na 3. a 4. místě držely další dvě naše závodnice Veronika Smetaníková a Markéta Kosejková, ovšem po nástupu Bětíkové z ASC Zlín se sen o medaili rozplynul. Bětíková obsadila společně s Vykoukalovou se stejnou známkou 2. místo a Smetaníková se tak posunula na 4. místo a Kosejková na páté," uvedla trenérka Niklová.

V kategorii trojic nenašly konkurenci trojice Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová a Markéta Kosejková, které tak obhájily prvenství z minulého kola. Tato tři děvčata společně s Veronikou Smetaníkovou a Karolínou Rozkovcovou zvítězily i v kategorii skupin gymnastického aerobiku a doplněné o Sabinu Vykoukalovou byly zlaté i v kategorii dance aerobiku.

V kategorii dospělých si stříbrnou medaili odvezla Kristýna Bernátová (19.700 b), která nestačila jen o 15 setin bodu na Lamošovou z Olympu Bratislava a mezi juniorkami se perfektně předvedla Aneta Chlumská, která obsadila s vysokou známkou 19.150 bodu krásné 2. místo. „Kristýna i Aneta tímto výsledkem potvrdily nominaci na letošní mistrovství Evropy, které se bude konat začátkem listopadu v Portugalsku ve městě Elvas," potvrdila trenérka Svatošová.

V kategorii mladších žákyň nejlépe reprezentovala skupina ve složení Anna Stejskalová, Michaela Pokorná, Eliška Wollmannová, Eliška Dastychová a Veronika Šmídková, které si vybojovaly bronzovou medaili.

Liberecký aerobik připravuje na tento víkend mezinárodní mistrovství republiky, které bude v areálu Home Credit Areny za účasti více než 500 závodníků z devíti států.