Šestnáctiletý fanoušek Brian chodí pravidelně se svým otcem na zápasy jejich oblíbeného týmu Oklahoma City Thunder hrající v nejvyšší soutěži NBA. Zároveň se pokouší probojovat do kádru středoškolského mančaftu, ale to se mu nedaří. Za jeho neohrabanou hru si od spoluhráčů a spolužáků vysloužil ironickou přezdívku „Smečař.“

Jednoho dne se ale potkal se svým velkým vzorem Kevinem Durantem, který si ve filmu zahrál sám sebe. Setkání se slavným basketbalistou přineslo Brianovi víc, než by asi sám čekal.

Obránce B-týmu Slovanu Miroslav Dvořák.
Talent Dvořák: Současnost může být noční můra

Pomocí nevysvětlitelného kouzla se na Briana přenesly schopnosti a dovednosti Kevina Duranta, což mělo pro hráče nevídané důsledky.

Zatímco Brian se dostal do středoškolského týmu a zářil v něm jako hlavní hvězda, což nikdo nechápal, protože dosud se pomalu netrefil ani do koše, Durantovi začaly problémy. Jeden z nejlepších basketbalistů světa najednou nezvládal ani základní věci a bylo pro něj obtížné dát koš.

Diskař Piotr Malachowski vyhrál Memoriálu Ludvíka Daňka.
Šéfka AC Turnov Svobodová: Peníze budeme vracet

Jeho manažer se snažil zjistit, co se najednou s Durantem stalo.

Brian si mezitím užíval svou velkou slávu, což mu přineslo i rande se sympatickou slečnou. Brzy ale pochopil, že aby se mohl stát opravdovou superstar, musí začít pracovat sám na sobě a nespoléhat se na okolní vlivy.

Trenér Liberce Zdeněk Skružný (vlevo).
Doufám, že naše domácí zápasy bavily, věří trenér Zdeněk Skružný

Tím samým kouzlem vrátí Durantovi jeho schopnosti a Kevin tak může na palubovkách opět zářit jako za starých dobrých časů.

Ve snímku se navíc objevují skutečné záběry z basketbalové sezony NBA 2011/2012. Díky tomu se ve filmu mihnou i další slavní hráči, jakými jsou nebo byli například Shaquille O'Neill, Reggie Miller nebo Steven Kerr.

SVĚTOVÝ REKORDMAN. Miloslav Bělonožník zanechal v historii skoků na lyžích skutečně velkou nesmazatelnou stopu.
Bělonožník byl skokanským světovým rekordmanem

Snímek trvá hodinu a půl a nejen fanoušci basketbalu si při něm přijdou na své. Tuto rodinnou komedii může autor textu vřele doporučit jako vhodný doplněk relaxace.

Ponořte se do světa NBA, která je aktuálně zastavena.