S Bohemians na zápasy 1:1

Liberec – II. liga žen/ Volejbalistky Liberce zakončily sezónu vítězstvím, celkově skončily čtvrté.

30.3.2014

PĚKNÉ BABY LOKOMOTIVY LIBEREC. Navíc uhrály ve II. lize čtvrté místo. Zleva stojí: Glückseligová, Berková, Krotká, Nývltová, Nejedlá, Ullmannová, Ostrá, Zajícová, Milerová. Foto: LKL

Přímý souboj o čtvrté místo nabídl poslední zápas sezóny druhé volejbalové ligy žen. Na domácím hřišti se utkaly liberecké volejbalistky s týmem TJ Bohemians Praha a přímá bitva o umístění dodala zápasu dramatický nádech.

Lokomotiva Liberec – Bohemians Praha 1:3 (24, -21, -22, -23)
Vstup do utkání vyšel libereckým hráčkám dobře. V prvních výměnách odskočily na rozdíl několika bodů a až do střední části hry si náskok udržovaly. Nekvalitním příjmem se však dostaly v koncovce setu do potíží, kdy soupeřky dotáhly na rozdíl jediného bodu, nakonec však Liberec vyhrál 26:24. Také v následujících sadách se odehrávaly vyrovnané výměny a hrál se pohledný volejbal, kdy se družstva přetahovala o vedení. Ve všech koncovkách však koncentrovanější výkon podaly pražské volejbalistky.
Liberec: Růtová, Nývltová, Ostrá, Milerová, Glückseligová, Krotká, libero Ullmannová – Macenauerová.

Lokomotiva Liberec – Bohemians Praha 3:0. (12, 28, 23)
Rozhodující bylo závěrečné utkání, jehož výhra stále mohla vynést Liberec na čtvrtou příčku. Liberec chtěl o umístění ještě zabojovat, a tak naskočil do zápasu hned od začátku a vybudoval si téměř desetibodový náskok, který si hladce udržel až do konce. Posilněn vědomím hladkého vítězství chtěl Liberec zopakovat výkon a dojít si pro tři body. Suverénní výkon se však nekonal a jakoby zaskočené volejbalistky Liberce během několika chvil prohrávaly rozdílem devíti bodů. Náskok Liberec začal velmi pomalu stahovat až ve střední části hry, kdy přitvrdil na podání a dostal soupeřky do úzkých na příjmu. V koncovce setu se pak svedla dramatická bitva. „Bohemka" nepotvrdila setbol za stavu 24:23 a po několika neúspěšných pokusech nakonec celý set do vítězného konce 30:28 dotáhl Liberec. Třetí sadu si Liberec nechtěl nechat utéct, a tak i když cenný náskok z úvodu setu na chvíli ztratil ve střední části hry, koncovku zvládl.

LENKA. Na snímku čelem je Lenka Nývltová.

Za výhru si tak Liberec připsal cenné body a posunul se na celkové čtvrté místo a o příčku tak vylepšil postavení z loňského roku. „Jsem ráda, že jsme rozhodující utkání nakonec zvládly a mohly se tak umístit čtvrté. Myslím, že se nám sezóna povedla a teď se všechny těšíme na zasloužený odpočinek. Nebude však trvat moc dlouho, hned jak nám bude přát počasí, vyrazíme na písek," okomentovala utkání kapitánka Libereckých Lenka Nejedlá a dodala: „Chtěly bychom také poděkovat našemu sponzorovi, personální agentuře H personal s.r.o. za podporu během sezóny."
Liberec: Zajícová, Nývltová, Berková, Macenauerová, Krotká, Lokšová, libero Ullmannová – Růtová.

30.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.