„Uplynulá sezona dobře začala, ale její závěr především vystoupení reprezentantů na světovém šampionátu se naopak příliš nevydařil. O to větší očekávání budeme mít na závodníky v té následující," říká Radek Cikl, předseda Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR.

Nejlepším sdruženářem byl vyhlášen Miroslav Dvořák, který poprvé vystřídal na vrcholu své starší reprezentační kolegy Pavla Churavého a Tomáše Slavíka, kteří byli vítězi úvodních čtyř ročníků ankety. Prvenství mezi trenéry získal kouč národního družstva Luděk Šablatura, nejúspěšnějším juniorem se stal talentovaný sedmnáctiletý mladík Tomáš Portyk z LSK Lomnice nad Popelkou.

„S touto sezonou jsem byl spokojen až do konce února zejména proto, že se mi podařilo ve Světovém poháru splnit cíl v podobě umístění na stupních vítězů. Bohužel, můj start na šampionátu ve Val di Fiemme byl poznamenán silnou virózou, která mi vzala formu. Svůj sen získat medaili na vrcholné mezinárodní soutěži tak přesouvám na příští, olympijskou sezonu," plánuje Miroslav Dvořák.

Vyhlášení v Rožnově se nezúčastnil Pavel Churavý, jenž právě v pátek podstoupil operaci menisku.