„Liga bude ještě vyrovnanější. Všude mají posily. My chceme být v lepší polovině,“ naznačuje ambice liberecké Dukly, loňského semifinalisty, její trenér Vladan Merta. „Prvotním cílem je účast v play off,“ říká k cílům ústecký kouč Michal Nekola.

Událostí číslo jedna je rozšíření nejvyšší soutěže v zemi z deseti na dvanáct týmů. „Pro juniorský výběr to bude moc vysoká laťka,“ tvrdí liberecký stratég, který zastáncem novinky není.

Po deseti letech v cizině se pod Ještědem bude chodit na smečaře Petra Pešla. „Bude hodně velkým přínosem, jeho zkušenosti ostatní obohatí. Zdatnou posilou by se mohl stát i Repák,“ tuší Merta, který se musí vypořádat s absencí zkušených hráčů.

„Když se kouknu na tabulku s příchody a odchody, tak by to mělo být lepší než loni, ale pravdu budeme znát až po prvních kolech. Dobře se jeví Mifka, je vidět, že má dost napinkáno, naopak mrzí mě ztráta Repáka, který dal přednost klubu s pohárovými ambicemi. Ty my budeme mít možná do budoucna,“ vyjadřuje se k rošádám Nekola.

Zatímco jeho trápí řada zranění, jeho kolega na liberecké lavičce tuší potíže na postu blokaře. Oba mají stejné přání: Aby se nikdo nezranil.
Antuková sezona skončila, tři týdny před ostrým startem sezony se volejbalisté vrátili do hal, čekají je turnaje, oba kluby z regionu vyjedou do Německa. Napětí graduje. „Ale ta opravdová nervozita přijde až týden před začátkem,“ prorokuje Merta.

Ústí začne pouť napínavou extraligou 20. září proti ČZU Praha, Dukla ve Zlíně.

DUKLA LIBEREC: PŘIŠLI: nahrávač Martin Repák (Ústí n. L.), smečař Petr Pešl (Saint Brieuc, Francie), libero Petr Kořán (z dorostu), smečař Filip Nesvačil (z hostování v Benátkách). ODEŠLI: nahrávač Jiří Šimeček (Cambrai, Francie), blokař Jakub Veselý (Sete, Francie), nahrávač Esteban Ricardo Símaro (konec smlouvy), smečař Michal Bíza (konec kariéry), libero Martin Kryštof (SCC Berlín, Německo)

SKV ÚSTÍ NAD LABEM: PŘIŠLI: nahrávač Robert Mifka z ČZU Praha, blokař Martin Alfonzo (Plzeň), blokař Marek Bör (Č. Budějovice), smečař Roman Mizerák (Púchov), univerzál Miroslav Šomko (Púchov). ODEŠLI: nahrávač Martin Repák (Liberec), univerzál Jakub Salon (Příbram)