Kvůli termínové kolizi s hokejovým čtvrtfinále Bílých Tygrů (také proti Plzni), posunuli basketbalisté začátek sobotního souboje již na 16 hodin. Případné čtvrté utkání se odehraje hned v neděli 28. března. Na několik otázek o těžkém soupeři, jímž favorizovaná Lokomotiva je, jsme se zeptali kapitána Kondorů – Roberta Landy.

Prohráváte s Plzní 0:2, máte recept na prodloužení série?
Musíme navázat na druhý čtvrtfinálový zápas. Výsledek, ani výkon na hřišti vítěze základní části nebyl špatný a hráči Plzně si dlouho nemohli být výsledkem a svou výhrou jisti. Hráli jsme sice méně zodpovědně v obraně, ale z útoku zmizel strach a nervozita, která se projevovala v prvním vzájemném utkání.

V obou zápasech vám dělal problémy Velenský. Vy jej znáte ještě ze Sparty – co je klíčem k jeho zbrždění?
Velenský je zkušený rozehrávač. Na naší straně jsou dva mladí borci, kteří mu jeho úlohu musí maximálně znepříjemňovat. A to po celé utkání.

Aby fanoušci stihli i hokejový zápas, posunul se začátek utkání – ovlivní to nějak přípravu?
Začátek je skutečně netradiční, mě samotného překvapil. Ale důležité je zvítězit - nezáleží na tom v kolik hodin to bude…

Třetí zápas série se odehraje v sobotu 27. března v liberecké hale KORT od 16 hodin. Případný čtvrtý duel se odehraje v neděli 28. března od 11 hodin opět v hale KORT. Případný rozhodující pátý zápas je na programu ve čtvrtek 1. dubna v Plzni. (jd)