V letošním roce se Liberci nedařilo. Prohrál pět zápasů v řadě a postupně se tabulkou propadl až na předposlední příčku. I přes to, ale držel Zlej Sen Liberec naději na play-off. K tomu ale potřeboval vyhrát za tři body v poslední Ostravě. Za stavu 3:3 v závěru Liberečtí zariskovali, bod jim nestačil. Odvolali brankáře, jenže risk jim nevyšel a inkasovali rozhodující direkt. Prohráli tak 3:4 a s play-off se musí rozloučit.

Hosté vstoupili do zápasu lépe, jenže Ostrava, která v 18 zápasech nasbírala pouhé tři body, dokázala zápas otočit ve svůj prospěch a dostala se do vedení 3:2. Severočeši dokázali brzy vyrovnat, a hnali se za důležitým gólem. Ten nepřicházel, a tak se v závěru rozhodl trenér Liberce pro risk. Odvolal brankáře a Zlej sen to zkoušel v power-play. V poslední minutě ale hosté obdrželi gól do prázdné brány, a bylo rozhodnuto.

VSK VŠB-TU Ostrava - FTZS Liberec 4:3 (2:2)
 
Branky: 12. Uher (Mikyska), 18. Keznar (Kodeš), 25. Fendrich (Petr), 40. Chvěja – 11. Němec (Benek), 20. Vrabec (Bína), 27. Henzl. Karty: 32. Kapsa (OVA) – 35. Henzl (ZSL), 38. Bína (ZSL)

FTZS Liberec: Vogt (Garčár) – Bina, Vrabec, Rašín, Henzl, Němec, Benek, Rumler, Vébr, Baláž, Kazda.