V krásném prostředí zámeckého parku se setkali příznivci duatlonu a svedli mezi sebou napínavé sportovní boje. Za chladného počasí se první na trať 1 km běhu, 3 km cyklistiky a 1 km běhu vydali starší a mladší žáci a žákyně. Po nich se poprali s kratší tratí 0,4 běhu, 1 km cyklistiky a 0,4 km běhu přeždáci a předžákyně. Startovní listina hlavního závodu v distancích 5 km 20 km 5 km byla nabita známými jmény. Duatlonisté se utkali s biatlonisty a lyžaři. Závod vyhrál duatlonista Přemysl Švarc z TTK Slavia VŠ Plzeň a z biatlonistů byl nejlepší Ondřej Moravec z SKP Jablonec, který doběhl šestý.

Výsledky MČR předžáci 2005 a ml.: 1. Veselý, 2. Barvínek (oba Žamberk), 3. Hauf (Stalak Devoss RK) 1. Jana Kareisová (Diana Sport Liberec), 2. Marková (KB OEZ Letohrad), 3. Dvořáková. Předžáci 2002 04: 1. Burian (SK Slavia Praha), 2. Jaroslav Všetička, 7. Vojtěch Horák (oba Diana Sport Liberec) 1. Ludmila Kareisová (Diana Sport Liberec), 2. Půstová (SK OMT Pardubice), 3. Kubíčková (KB OEZ Letohrad). Mladší žáci: 1. Burian (SK Slavia Praha), 2. Mikyska (KB OEZ Letohrad), 3. Vilém Horák (Diana Sport Liberec) 1. Smrčková (KB OEZ Letohrad), 2. Kmoníčková (SK OMT Pardubice), 3. Svobodová. Starší žáci: 1. Brzobohatý, 2. Vyskočil (oba SK OMT Pardubice), 3. Trutna (Spartak Třebíč) 1. Březnová (Spartak Třebíč). Muži a ženy: 1. Švarc (TTK Slavia VŠ Plzeň), 2. Minařík (Titan SC), 3. Truhlář (TRI Sport Team) 1. Grabmülerová (B a H TRI ČB), 2. Skuhrová (OT SK SPORTPRESTIŽ), 3. Vidrová ( Nordic Academy).