Ve svých 25 letech je v nejlepší formě a vítězství nepřipadlo rodákovi z malé slovenské vesnice Smrečany jen tak. Od malička se věnoval běhu na lyžích, a poté přešel k skialpinismu. Díky výborné fyzické kondici tak zdolal 400 metrový extrémní závod s nejrychlejším časem. „Do Liberce jsem se vrátil po třech letech, kdy jsem tam studoval v rámci Erasmu. A vzhledem k danému závodu to byla skvělá volba“, svěřil se Jakub Šiarnik.

Běh do kopce se sklonem 37 stupňů není nic jednoduchého a navíc je Šiarnik teprve na začátku letní přípravy. I tak ale uspěl jak v kvalifikaci, tak v následném semifinále. „Překvapivě se mi běhalo skvěle. Tradičně jsem zaostával na začátku, ale v těch nejtěžších pasážích jsem byl schopný běhat, když ostatní jen kráčeli,“ podotkl slovenský reprezentant ve skialpinismu.

Ve finále to byl boj se vším všudy. „Ve finále jsem se nechal vybičovat a zaběhl jsem o půl minuty lepší čas než v semifinále. V takovou rezervu jsem ani nedoufal.“ Šiarnik za svými zády nechal českého reprezentanta Tomáše Macečka a Slovince Martina Koželju.