Začátky na třech stolech

V roce 1964 se poprvé přihlásilo družstvo mužů do okresního přeboru. Zakládajícími členy byli Svoboda, Rieger, K. a V. Boháčové, Kábele, Sršeň, Plůta a Perončík. Zdejší základní škola několikrát vyhrála okresní soutěž o pohár Okresního domu pionýrů a mládeže v Liberci. Herna pro 3 stoly byla umístěna v prostorách školního klubu, který byl vybudován po starém kině. Prvním a dlouholetým předsedou oddílu byl Otakar Rieger, funkcionář, trenér a hráč v jedné osobě.

V sezoně 1967/68 je pro velký zájem poprvé ustaveno i B družstvo, které hraje okresní přebor. První postup do krajských soutěží zaznamenal oddíl v sezoně 1965/66, druhý pak v sezoně 1968/69, kdy A družstvo po reorganizaci postoupilo do oblastního přeboru 1. třídy. V roce 1969 se prvně Rieger stává okresním přeborníkem.

Po skončení soutěžního ročníku 1969/70 bylo družstvo na 2. místě přeboru a vybojovalo si právo hrát kvalifikaci o postup do divize, ale neuspělo.

První přestupy

Členská základna se neustále rozrůstala a pro zkvalitnění prvního družstva sáhl oddíl poprvé v historii k přestupu přicházejí Marek z Vísky a Lorenovicz z Ruprechtic. Jubilejní desátá sezona je pro oddíl plná úspěchů nově je založeno C družstvo a hrálo okresní přebor, A družstvo si poprvé vybojovalo postup do divize. B družstvo poprvé v historii zvítězilo v okresním přeboru a postoupilo do krajského přeboru II. třídy.

Stěhování do České besedy

Růst členské základny však nutí hledat lepší prostory, a tak v roce 1971 oddíl opouští starý školní klub a stěhuje se do velkého sálu hotelu Česká beseda.

V roce 1976 přihlásil oddíl poprvé do pravidelné soutěže žákovské družstvo.

Smolná 13. sezóna

V pořadí třináctá sezona byla smolná, protože v ní jak A, tak i B družstvo sestoupily. Na nevydařenou sezonu navazují první odchody z oddílu. A tak jedinou radostí je nástup mládeže vlastních odchovanců v čele s bratry Čeňkem a Leošem Horákovými, kteří si začínají dobývat svoje žákovské pozice nejen v okrese, ale i v kraji.

Ve své patnácté sezoně v roce 1978 se poprvé přihlašuje čtvrté družstvo dospělých, a tak společně se žáky má celkem pět družstev v soutěžích.

Otevření nové haly

Největší událostí v životě raspenavských stolních tenistů bylo 2. července 1979 otevření nové sportovní haly, kde získali svoji vlastní hernu, i když minimálních rozměrů. Jak to ale bývalo, dokončené stavby v akci „Z" měly řadu problémů hala neměla topení! A tak se čekalo na dostavbu mateřské školy pod halou, odkud se pak měla hala vytápět.

Stále větší radost oddílu dělají žáčci. Leoš Horák vyhrál okresní kolo SHMP mladších žáků a jeho bratr Čeněk stejnou soutěž starších žáků. Ten se pak postaral v roce 1983 o veliký úspěch, když se stal přeborníkem Severočeského kraje juniorů a poprvé v historii oddílu jej reprezentoval na Mistrovství ČSR. V roce 1984 se stal poprvé i přeborníkem okresu dospělých (následně pak 3x za sebou).

V roce 1985 zakládá oddíl tradici pořádání turnajů v Raspenavě turnaj měnil za svoji dobu mnohokrát název od „osvobození", přes „dělnický sever", „Ikona open" až po dnešní VC Raspenavy. Uskutečněné turnaje byly přehlídkou stolního tenisu, s pravidelnou účastí hráčů ze špičky žebříčků i s řadou kvalitních hráčů z Polska a Německa.

V roce 1987 byla za společného úsilí sportovců z oddílu stolního tenisu a národní házené otevřena přístavba haly, v níž oba oddíly získaly šatny a sociální zařízení. V tomto roce dosáhl na největší sportovní úspěch oddílu Jiří Čížkovský, který se stal mistrem republiky tělesně postižených stolních tenistů.

V roce 1988 se poprvé konaly v Raspenavě okresní přebory mužů.

V listopadu 1989 vyráží oddíl na svůj první zahraniční výlet do Polska, kde sehrál utkání s Kwisou Lubaň.

Boháč do čela OV ČSTV

Změny v tělovýchově po revoluci přinesly i změny ve vedení okresní organizace ČSTV 26. 4. 1990 byl novým předsedou zvolen člen oddílu Ing. Vladimír Boháč.

V roce 1994 slaví oddíl 30. narozeniny nejen příchodem nových hráčů (hlavně ze zrušeného Frýdlantu), ale hlavně splněním snu v podobě rozšíření herny a vybudování sprch.

Po 31 letech skončil v roce 1995 ve funkci předsedy oddílu Otakar Rieger a novým byl zvolen Petr Zahradník.

Významného úspěchu dosáhlo A družstvo v Českém poháru v roce 1997. Nejenže vyhrálo Severočeský pohár, ale postoupilo i do Českého poháru, kde bylo vyřazeno druholigovým Libercem. Úspěch v poháru byl doplněn i úspěchem v soutěži , a tak družstvo ve složení Č. Horák, L. Horák, Boháč a Zahradník přesně po 10 letech opět postoupilo do divize. Přichází posila Jan Masák z SKST Liberec, který pak získal v roce 1999 titul přeborníka okresu.

Změny státoprávního uspořádání zasáhly i do organizace sportu. Byla vytvořena Krajská sdružení ČSTV (v Libereckém kraji 13. 6. 2001 a předsedou zvolen hráč oddílu Vladimír Boháč). Nový krajský svaz stolního tenisu připravil reorganizaci soutěží v rámci nově vzniklého Libereckého kraje.

V roce 2003 si udělali tenisté radost a zajistili finanční prostředky ve výši 100 tisíc Kč na pokrytí herny Taraflexem, čímž se stala herna jednou z nejlepších v kraji. V témže roce je zvolen i nový výbor v čele s novým předsedou oddílu Čeňkem Horákem, který tuto funkci vykonává dodnes.

Byla realizována velká přístavba sportovní haly, kterou byly vytvořeny tribuny a řada šaten se sociálním zázemím.

V období 2005 2009 hrají jednotlivá družstva stabilně svoje soutěže: A družstvo divizi ve složení bratři Horákové, Zahradník a Boháč, B družstvo krajský přebor 2. třídy ve složení bratři Drechslerové, Blažek a Potenský. C družstvo hraje okresní přebor .

Parádní cesta pohárem

Na konci sezony 2008/9 dosahuje A družstvo vynikající výsledky v Českém poháru. Poráží postupně třetiligové týmy Jablonce a Bělé. Definitivní tečku udělal za spanilou jízdou pohárem až prvoligový Liberec.

V následující sezoně „ulovilo" A družstvo velkou rybu. Na přestup přichází Bartoň z SKST Liberec.

Postup do III. ligy

Čtyřicátá sedmá sezona pak naplňuje dávný sen: áčko bude hrát 3. ligu.

Radost vzápětí kalí katastrofální povodně v srpnu 2010. Zničením mateřské školy přišli tenisté o vytápění. Ve spolupráci s městem, a hlavně pak s jeho starostou Pavlem Lžičařem se však povedlo nevídané a do zimní sezony má herna stolního tenisu a přilehlé prostory vlastní kotelnu. Toto úsilí se promítlo do celého soutěžního ročníku. Hráči áčka po velmi dobrých výkonech končí ve 3. lize na 7. místě. Družstvo hraje ve složení Čeněk a Leoš Horákovi, Jan Masák, Tomáš Zahradník a Aleš Bartoň. Ve 3. lize vydrží tři sezony, aby pak v roce 2013 opět spadlo do divize. Na sklonku roku 2013 oddíl sehnal finance na poslední větší úpravu v herně, na výměnu oken.

V poslední sezoně 2013/14 bojovalo A družstvo o postup do 3. ligy, aby mu postup nakonec unikl o pověstný kousek. Za mladými hráči dorazili do oddílu další, a tak bylo rozhodnuto o přihlášení do soutěže třetího družstva céčka (po třech letech).

Největší radost má oddíl z toho, že se podařilo znovuobnovit kroužek stolního tenisu. Zájem předčil očekávání a co je hlavní, převážná část chlapců vydržela chodit celý školní rok. Za práci se začínajícími stolními tenisty patří poděkování Jiřímu Sršňovi, Václavu Makovi st. a Josefu Čapkovi.