Liberecký motocyklista se po vleklých problémech s palivem dodávaným pořadatelem rozhodl pro výměnu motoru. Ten, na kterém absolvoval první polovinu soutěže, dostal hodně zabrat a i přestože je stále funkční, Veselý se rozhodl k preventivní výměně.

Před volným dnem v soutěži pokračovala i dvojice speciálů LIAZ. Sedmá etapa však byla osudná pro Poláka Jozefa Cabala, který musel boj vzdát. Truck-trialového pilota během jedné etapy zradilo turbo i táhla řazení a ke všemu musel hasit požár svého kamionu. „Požár částečně zničil i elektroinstalaci a i přes opravy se poškození ukázalo tak závažné, že již nedovolilo klukům dál pokračovat v závodě. Sjeli z pouště a vrátili se na jeden zařazený rychlostní stupeň zpět do bivaku,“ sdělil Martin Pabiška, člen týmu KM Racing.

Druhý týmový LIAZ pilotovaný Jaroslavem Valtrem pokračuje i díky spolupráci s Davidem Pabiškou. Liberecký účastník kategorie motocyklů v nové pozici navigátora vede zkušeně Jaroslava Valtra skrz nástrahy Dakaru. Zhruba v polovině osmé etapy byl jejich kamion klasifikován na třináctém místě průběžného pořadí. Naopak něco málo přes sto kilometrů před cílem byl jediný český motocyklista Jan Veselý hodnocený na průběžném devětasedmdesátém místě. Tímto umístěním by se v celkovém hodnocení po osmé etapě posunul opět o pár příček vpřed, konkrétně na třiasedmdesáté místo.