TJ SOKOL ÚVALY – LIBEREC HANDBALL 23:31 (10:18)

První zápas vyhráli na hřišti Sokola Úvaly, který je tradičním soupeřem hlavně z dorosteneckých kategorií. V letošní sezóně nastupují Liberečtí ve druhé lize – severovýchodní části. "Po odchodu nebo ukončení herní kariéry družstvo opustilo několik hráčů, a tak máme před sebou cíl vybudovat nové mužstvo, založené na stávajících hráčích a odchovancích z řad dorostu. Hráči ročníků 1999 a 2000 patří mezi nejúspěšnější kategorie klubu a potvrdili to i v tomto zápase," uvedl Ploch.

Hned od úvodu se Liberec snažil převzít otěže zápasu. Od úvodních minut si udržoval mírný náskok, který do 20. minuty vzrostl až na sedm branek. V tuto chvíli byl zápas prakticky rozhodnutý. Během druhého poločasu se Liberci dařilo náskok bezpečně držet a na hřišti dostali dostatečný prostor všichni hráči sestavy. V závěru byl rozdíl skóre až o 11 gólů, Liberečtí polevili a vyhráli tak o osm branek.

Velkým pozitivem bylo zapojení mladých odchovanců. "Z ročníků 2000 si na křídle zodpovědně zahráli Hájek a Mrázek, kterému se podařilo i skórovat. Zároveň ročníky 1999 se předvedly velmi dobře. Zkušenosti z 1. ligy mužů prodal Kozubík, který skóre hostí zatížil 8 góly, na spojce výborně bojoval Blaschke a v pivotu se v prvním zápase za muže dobře uvedl Ilek. Po téměř roční pauze se vrátil do sestavy dorostu i mužů Šťastník s jedním gólem. Brankáři Harbich a Gajdoš předvedli kvalitní výkony," říká Ploch. Z dalších hráčů se střelecky i herně dařilo Hošicovi (6 gólů), Vrbovi a Eliášovi, oba zaznamenali 5 branek. Standardní zápas odehráli Šefl, Kulík a Ploch. Vstup do soutěže lze hodnotit velmi pozitivně. "Přes několik chyb v rozehrávce a obraně, na kterých musíme při trénincích zapracovat, dopadla premiéra velmi dobře," dodal trenér.

Sestava a branky: Harbich, Gajdoš – Eliáš (5), Vrba (5), Hájek, Ilek (2), Šťastník (1), Mrázek (1), Kulík, Ploch, Hošic (6), Kozubík (8), Blaschke (2), Šefl (1).

Po sezoně 2016/17, kdy Liberec sestoupil z I. ligy, odešel celý trenérský tým. Do Lovosic se vrátil Filip Motejl a do Vršovic Michal Rajdl. Martin Lepieš se přesunul z pozice hrajícího trenéra můžu do pozice trenéra přípravky. Do týmu žádná posila nepřišla, klub bude stavět na odchovancich a šanci budou dostávat starší dorostenci.
V příštím zápase Liberec Handball v hale ZŠ Dobiášova hostí Pardubice. Zápas se hraje v sobotu 16. září od 17 hodin.