BK Prostějov – BK Kondoři Liberec 109:78 (31:22, 53:43, 90:62)

Orlům se podařil vstup do utkání, když se ve 4. minutě ujali desetibodového náskoku (15:5). Severočeši ve druhé čtvrtině snížili na rozdíl dvou bodů (39:37) a domácí kouč si musel vzít oddechový čas. Hanákům domluva pomohla a v poločase vedli znovu o deset bodů.

Orli definitivně odpor Liberce zlomili ve třetí čtvrtině. Ve 22. minutě domácí vedli 55:49, ale před přestávkou jejich vedení narostlo na 28 bodů. Závěrečná čtvrtina už se dohrávala jen z povinnosti.

Domácí kouč Peter Bálint byl s výkonem svého týmu nadmíru spokojen. „Asi poprvé v sezoně předvedli koncentrovaný výkon. Ve druhém poločase jsme soupeře dostali pod tlak a konec se již jen dohrával,“ uvedl Bálint. Zároveň nabádá k obezřetnosti. „Hraje se na tři utkání. K libereckému musíme přistoupit stejně, protože venku to bude těžší,“ uvědomuje si.

„O utkání rozhodla naše špatná obrana. Na začátku obou poločasů jsme domácím povolili dát čtyři pět lehkých trojek a to náš výkon poznamenalo,“ hodnotil liberecký kouč Jan Slowiak.

Body: Beechum 38, Miller 21, Prášil 12, Novák 9, Hanavan 8, Dokoupil 7, Villepique 6, Skibniewski 4, Staněk 4 – Meno 21, Hampton 20, L. Tóth 10, Pomikálek 10, Landa 5, Gajdošík 4, Černošek 4, T. Tóth 4. TH: 20/17 – 14/9. Trojky: 22/14 – 27/7. Doskoky: 40:33. Fauly: 16:19. Nejlepší hráč: Beechum (Prostějov). Stav série: 1:0.