Ano, v obchoďáku mezi krámky! Extrémní downhill tohoto typu se konal vůbec poprvé v Evropě.

Čtyřicet pozvaných českých a slovenských bikerů muselo zdolat čtyři patra, od střechy až po suterén. „Nejtěžší závod, co jsem v Česku jel,“ uznal Lukáš Měchura z Ústí, neortodoxní sjezdař, který se však jako poslední vešel do Top 5. „Mám radost, že jsem se mezi sjezdaři vytáhnul, užil jsem si to na max,“ zářil vyznavač bikrosu a fourcrossu.

Hned po startu čekalo na borce únikové schodiště s mezipatrem a otočkou o 180 stupňů. Na úvodní pasáž navazoval technický úsek v kavárně následovaný sprintem po ochozu třetího patra. Po sérii dvou eskalátorů přišel seskok do cíle o patro níž. Pořádný hukot, co říkáte?

„Největší záludnost? Úzký zatáčky a kluzký dlaždičky. Náročný byl drop do cíle, na něm se první čtyři borci zlomili,“ líčil Měchura. Ten měl zase problém s přehazovačkou. „Naštěstí mě zachránil mechanik z ústeckýho Swisu.“

Atmosféra gradovala ve finále, kde se ukázala elitní 10. V bouřlivé divácké kulise prosvištěl půlkilometrovou trať nejrychleji Michal Prokop, který od operace ruky závodil poprvé po čtyřech měsících. Vítězný čas 30,639 sekundy. A prizemoney 30 000 kaček.