Zatímco do ringu by s Konečným sotva někdo nastoupil – mezi profesionálními boxery má výbornou bilanci 39 vítězství, z toho 19 k. o. – na kole už je s ním soupeření přijatelnější a také méně zdraví nebezpečné.

Nikdo by se ovšem neměl nechat zmást: třicetiletý boxer totiž bere přípravu stejně vážně jako na své zápasy mezi provazy.

„Myslel jsem si, že budu dlouho nad startem přemýšlet, ale pak jsem si hned koupil nové kolo a začal trénovat. Zatím jsem najel něco přes sto padesát kilometrů a postupně budu přidávat,“ říká Lukáš Konečný. „Ještě jsem takový závod nejel, takže to pro mě bude takový debut mimo boxerský ring. Moc se těším.“

Konečný teď před sebou nemá přesný termín dalšího boxerského zápasu, takže mu ani kolo nenaruší přípravu. „Příští zápas bude nejspíše až v červenci, tak se nemusím bát, že mě budou bolet nohy,“ dodal.

Startovní listina závodu čítá téměř 300 jmen. Zvýhodněného startovného ve výši 500 Kč mohou všichni zájemci využít při registraci na webových stránkách www.jiz50.cz do konce května, po tomto termínu si budou muset připlatit stokorunu.

(lei, jsj)