V posledních měsících se mluví dost o rekonstrukci bazénu a s tím spjatých komplikací. Jak situaci vnímáte?
Rekonstrukce je nutná. Ale nevěřím, že se tak rychle seženou peníze. Takže avizované zavření na jeden až dva roky je podle mě nereálné. Pak nastává komplikace, kam by se náš plavecký oddíl přemístil, když by se areál při rekonstrukci zcela zavřel.

Jaké jsou možnosti?
Do Jablonce se určitě nevejdeme, pak je tu pětadvacítka, nicméně ta to nedokáže celé pokrýt.

Mluví se ale o tom, že plaveckých míst je v Liberci dostatek…
Argumenty typu, že je tady spousta plaveckých ploch, tak je to nesmysl. Ano, těch areálů je tady více, nicméně takové podmínky jsou vhodné pro školy, nebo menší skupiny, ale rozhodně ne pro nás, pro profesionální plavce.

A posunula se situace konečně někam, nebo to stále zůstává na bodu mrazu?
Když si vezmete, tak tady je nějakých 30 let tažení proti vodě. Zrušilo se koupaliště v Rochlicích, na přehradě byly komplikace také. Takže mi přijde, že se pořád jen mluví, ale nic se neděje.

Z osobního hlediska vás to ale určitě musí štvát, že v takovém městě, jako je Liberec, nemají plavci kvalitní zázemí, že?
Já bych řekl, že je viníkem město. Bazénu musíte dávat dotaci, a to je podstatné. Nejsem stavař, ale myslím si, že by bylo ideální kdyby se opravovalo průběžně.

Jak to myslíte?
Nemyslím si, že je třeba rovnou celý areál zavřít a nasypat do něj půl miliardy. Myslím si, že by se dalo stavět po etapách. Například, že by se v prvním roce uvolnilo z rozpočtu 30 milionů a opravilo se to nejnutnější, ale přitom by se bazén nemusel zavírat.

A věříte, že je něco takového možné?
Bohužel nevím. Jak už jsem řekl, tahle situace se táhne strašně dlouho a je to ostuda, že v tak velkém městě, jako je Liberec, chybí zázemí. Je tu velká podpora fotbalu a hokeje, ale ostatní sporty tak podporované nejsou a přitom by to potřebovaly.

A teď k něčemu příjemnějšímu. Jaké závody vás v nejbližší době čekají?
Příští víkend se nás koná plavecké čtyřutkání, pořádáme jej my, jakožto plavecký oddíl Liberec. Je to už 17. ročník a děláme to pro vybrané oddíly Libereckého a Ústeckého kraje. Jsou to oficiální závody a stávají se velmi populárními.