A co nového dakarský bivak odhalí u KM Racing? Tým se ho zúčastní s oběma kamiony, které vycházejí ze specifikace použité při Dakaru 2012. Liaz poháněný motorem Deutz s jedním turbodmychadlem Borg Warner na Dakaru osedlá Jaroslav Valtr se zkušeným navigátorem Josefem Kalinou a mechanikem Jakubem Firstem.

Další speciál s dvojitým přeplňováním Garrett bude pilotovat Vlastimil Vildman s navigátorem Martinem Macikem ml. a mechanikem Janem Bervicem.

Zkušené posádky

Všichni členové soutěžních posádek už mají minimálně jednu až dvě dakarské účasti za sebou. Oba závodní piloti si v posledních dvou letech užili úspěšnou premiéru za volanty soutěžního vozu a pokaždé dojeli do cíle.

Oba navigátory sice dělí rozdíl dvou generací, ale Martin Macík mladší se už dvakrát osvědčil v této úloze při Silk Way Rally a živoucí inventář dakarské rally Josefa Kalinu ani není třeba představovat. A konečně, oba mechanici už nejednou prokázali svou třídu při dakarských etapách.

V zádech budou posádky mít jednak osvědčený asistenční speciál MAN, ale také nový asistenční kamion Liaz s vlastní ubytovací kapacitou v nástavbě, která poskytne posádkám potřebné sociální zázemí, a rovněž tradiční liazku, kterou už devět let známe ze všech akcí, jichž se tým zúčastnil.

Nejen kamiony

KM Racing, to tradičně nejsou jen kamiony. Před návratem do sedla dakarského motocyklu se v Tunisku představí liberecký David Pabiška, který tak z navigátorské úlohy v závodním kamionu znovu přesedlá do jedné stopy. Co je rovněž podstatné, v Tunisku budou podrobeny zásadním testům speciálně upravené buggy Arctic Cat s pětinásobným vítězem kategorie quadů Josefem Macháčkem a Dušanem Randýskem. Oba použijí odlišnou konfiguraci hnacího traktu a budou testovat zejména životnost jednomístných strojů poháněných litrovým motorem a s pohonem všech kol.

Podzim se blíží a přípravy na Dakar nabírají rychlejší a rychlejší obrátky. Jisté je, že trať z Limy do Santiaga de Chile, včetně dvojitého přejezdu And a zásadním písečným entrée v peruánských dunách pouště Atacama bude přát připraveným. Právě proto budou v Ksar Ghillane připraveny všechny kompletní posádky KM Racingu.