Televize Genus chystá svůj 9. ročník Alfa Varia Liberec Open, který se se uskuteční od 28. do 30. března.
Největší turnaj v „sálovce“ v republice přivítá opět hala Technické univerzity v Liberci – Harcově.
Tradičně se ho účastní desítky týmů a ani letos nebude chybět zahraniční účastník Alfa Varia Slovakia.

Chybět by neměl ani tradiční chodský účastník SK Bomber Domažlice, který nevynechal žádný z předešlých ročníků a tradičně se stará o dobrou náladu.
Vítězství bude obhajovat tým Union Pilsbar, který loni zdolal ve finále překvapení turnaje FC York. Třetí skončila domácí Slavia TU. Obhájit výhru z předešlého ročníku se zatím podařilo jedinému týmu - Alfě Liberec. Dvě vítězství má na svém kontě také chrastavská Gloria, která triumfovala v letech 2000 a 2002.

„Turnaj pořádá televize Genus a generálním partnerem je firma Alfa Varia Liberec, která také tradičně odměňuje nejlepší jednotlivce. Král střelců, brankářů i nejlepší hráč si také letos odnesou šeky v hodnotě 10 000 korun na odběr zboží ve firmě Alfa Varia,“ upřesnil ředitel turnaje Michal Haller.

Turnaj se bude hrát stejným systémem jako loni. Týmy začnou v základních skupinách a poté postupují do play-off. Finále je naplánováno na neděli 30. března. Přihlášky, propozice a pravidla jsou k dispozici na www.igenus.cz. Startovné je 2000 korun.
Každý účastník turnaje si už tradičně odveze turnajové tričko. Na nejlepší čekají hodnotné ceny.

Přehled dosavadních vítězů: 2000 a 2002 Gloria Chrastava, 2001 Hostr Alex Liberec, 2003 SK Nerrox Jablonec nad Nisou, 2004 a 2005 SK Alfa Liberec, 2006 Andy Liberec, 2007 Union Pilsbar.