S trenérem Miroslavem Petráskem jsou tam Lukáš Bauer, Martin Koukal, Martin Jakš, Dušan Kožíšek a Jiří Magál. „O Langbergetu máme ty nejlepší reference, doporučil nám ho můj bývalý švédský trenér Skog,“ potvrdil Koukal.

A co sdělil nejzkušenější z lyžařů Lukáš Bauer: „Po krátké nemoci jsem čtyři dny na Schnalstale ve vysoké nadmořské výšce nastartoval přípravu. Pak jsem se tři dny v Harrachově věnoval klasice, trenér Petrásek měl na starost jen mě, myslím, že jsme pokročili. Dva dny jsem si odpočinul doma. Soustředění beru jako zmizení za klidem, příjemnou izolaci, v níž se připravíme na vrchol sezony, podle níž se pak celý rok hodnotí. Na mistrovství světa pojedu to, kam mě postaví trenér. Určitě patnáctku a štafetu, mezitím jednu věc, buď skiatlon, nebo padesátku možná vynecháme. A neměl bych problém ani s týmovým sprintem. Ale všechno stihnout nejde.“

Šestý muž běžecké reprezentace Petr Novák, také z Dukly Liberec, je zatím doma. „Má lehčí virózu, proto jsme čekali, až bude fit. Takže se přidá k běžcům na severu až v pátek,“ uvedl šéftrenér Dukly Michael Georgiev.

Reprezentace sdruženářů (opět Dukla Liberec) se připravuje od dneška do neděle v Harrachově. Ve čtvrtek 17. února odcestuje do Lillehammeru, kde absolvují kontrolní závod s Nory, Finy a Švýcary. „Dvaadvacátého se pak přesunou do dějiště mistrovství světa,“ dodal Georgiev.