Liberecká sportovní veřejnost stále doufá, že se děvčata konečně chytí a dostanou se ze sestupového pásma. Zatím bohužel. Výhoda domácího prostředí není výhodou, navíc chybných rozhodnutí u arbitrů není málo.

Je pravda, že Liberecké nezvládají dobře rozehrané sety, nahrávačky nemají tu nejlepší formu, podobně jako na útoku. „Mnohdy to vypadá, že se bojíme hrát. Přitom jsou naši soupeři vyrovnaní, nejsou lepší než my. my musíme hrát odvážněji,“ říká trenér Miroslav Malán, jemuž je hodně smutno. „Šestkrát jsme v sezoně neuhráli tie–break. To mrzí,“ dodává.

Liberec ještě v nadstavbě nevyhrál, což jsou čtyři zápasy v řadě – Ostrava 0:3, Slavia 1:3, Přerov 2:3 a nyní Šternberk 2:3. Dnes by měla naskočit do utkání smečařka Jana Ševců, která měla před zápasem se Šternberkem žaludeční potíže a nenastoupila.

Před Technickou univerzitou jsou čtyři poslední utkání. Dnes od 17 hodin hostí Ostravu, 13. března je Slavia, 20. Přerov a konec 27. ve Šternberku. V tabulce je po 24 zápasech TU Liberec poslední se ziskem 28 bodů, předposlední Přerov má o dva více. „Ještě to nevzdáváme. Budeme bojovat až do konce. Ale není to už jen na nás,“ hlásí manažer Jindřich Martinec. Pokud by Liberec spadl, tak by to bylo v historii ženského volejbalu pod Ještědem poprvé.