Reprezentace zahájila sezonu 26. října výcvikovými tábory v Rakousku a Německu, aby po absolvování prvního světového poháru odcestovala do zámoří k dalším třem závodům. Následovala lotyšská Sigulda, dále mistrovství světa v Königsee a mistrovství Evropy v Altenbergu. Po něm reprezentace již s trenérem Zemanem měla poslední závod světového poháru ve Winterbergu 21. února. Reprezentaci zanedlouho ještě čeká výjezd do Koreje. „Od října do půlky února jsme prakticky doma nebyli. Bylo to náročné na cestování, kdy jsme v Americe přelétávali dvanáctihodinovými lety mezi závody," potvrdil Halíř, který byl u reprezentace spolu Jindřichem Zemanem a Michalem Drešerem.

V říjnu reprezentaci (Lukáš a Antonín Brožovi, Matěj Kvíčala, Jaromír Kudera, Ondřej Hyman a Tereza Nosková) ve výcvikových táborech v Igls, Oberhofu, Altenbergu a Winterbergu počasí moc nepřálo, dráhy byly kvůli vyšším teplotám pomalejší. „Bylo to také o seznámení se s materiálem, zkoušely se nové skluznice železa. Ty si za spolupráce sponzorů pořídili bratři Brožové ze svého. Takže vyšly na nějakých 100 tisíc korun. Přitom to nebyla žádná sláva, ve výsledku jsme byli se železy zklamáni. Svět nám v materiálu stále utíká, je to vše o penězích," povzdechl si Halíř, sám ještě aktivní závodník mezi veterány.

V závěru listopadu se šestice reprezentantů konečně dočkala závodů a v rakouském Igls to byl první díl ze seriálu Světového poháru. Následoval transfer do Mnichova a do Londýna. „Z Londýna byl naplánován odlet do Montrealu, ale na celnici nám hrozným způsobem prolustrovali zavazadla, stejně jako na všech ostatních letištích, odkud jsme letěli. Bylo to dost náročné, navíc jsme při příletu do Londýna měli zpoždění a plánované letadlo do Kanady jsme nestihli. Letělo se tak jiným, a po příletu do Montrealu se zjistilo, že zavazadla se saněmi zůstala v Londýně. Kvůli tomu nám odpadly v Lake Placid tréninky, protože saně dorazily po třech dnech. Samozřejmě bez osobních věcí, pomalu jsme neměli v čem spát," vzpomíná na nepříjemné peripetie. Následovalo Lake Placid, první závod v USA, před kterým si reprezentanti mohli sjet šest tréninkových jízd na těžké dráze. „Hned jsme odjeli závody, kde byl Hyman na dobrém 18. místě a štafeta osmá. Po závodech jsme se přes Dallas přesunuli do Park City a následně do Calgary. A opět jsme v Calgary postrádali jedno zavazadlo, tentokrát s olověnými vestami," říká Halíř, který uvedl, že se závod jel za mínus 28 stupňů a kromě Noskové se všichni kvalifikovali do hlavního závodu (Kvíčala s Kuderou byli ve dvojkách i ve sprintu dvanáctí). „20. prosince se letělo do Čech, ale nikomu bych nepřál to cestování desetkrát jsme letěli, navíc ubytování po penzionech, kde jsme si po nákupech potravin sami vařili. Takže to bylo více o nakupování a vaření," připomíná. Hned 3. ledna jeli 1300 km auty na 5. závod Světového poháru do Siguldy, kde výprava bydlela v penzionu, takže si reprezentanti oddechli od vaření. „Protože jsme s novými skluznicemi nebyli moc spokojeni, hledali jsme řešení a vrátili se proto ke starým saním. Celkem změna vyšla, protože se všichni dostali do hlavních závodů, ve dvojkách byli Brožové čtrnáctí a Kvíčala s Kuderou patnáctí. Štafeta zajela slušně na 10. místě," potvrdil změny na saních.

Celkem se pak vyvedl 6. závod Světového poháru v Oberhofu, kde opět všichni byli v hlavním závodě (13. Brožové, 16. Kvíčala Kudera, ve sprintu 14. Brožové).

V dějišti mistrovství světa v Königsee měli reprezentanti týdenní výcvikový tábor, kde dolaďovali i problematické kování na saních. Na samotném šampionátu zajeli Brožové 14. místo a 16. Kvíčala s Kuderou. Nosková, věkem juniorka, pak na MS do 23 let skončila třináctá.

Následovala třídenní kvalitní příprava v Altenbergu, která se vyplatila víc než absolvování Světového poháru v Soči. „Ta byla výborná, protože jsme odjeli 44 jízd. Bylo to vhodně zvolené před mistrovstvím Evropy právě v Altenbergu. Konečně jsme se prosadili," pochvaloval si. Na ME byli Brožové devátí s minimální ztrátou na 6. místo a na současně jetém světovém poháru byli desátí. Kudera s Kvíčalou dojeli na ME 12. a v SP čtrnáctí, z celkově 24 dvojic. Hyman byl na ME 19. a na SP 23. Štafeta zabodovala na 7. místě.

Konec náročné sezony se odbyl na Světovém poháru ve Winterbergu. Pořadí ve dvojicích: 13. Brožové, 15. Kvíčala Kudera, štafeta: 8. místo.

„Zkraje sezony to vypadalo zle, nový materiál nejel, ale pak na starých saních se již jelo ve druhé půli sezony lépe. Konec sezony byl velmi dobrý a dostavily se i výsledky," uzavírá Halíř, který vidí budoucnost reprezentace hlavně ve dvojicích a štafetě. Za týden ještě čeká bratry Brožovy daleká cesta, protože poletí do Koreje, k testování nové olympijské dráhy. Jistě velká pocta pro celé české sáňkování.