Ze severočeských mužů se v konkurenci 2124 kvalifikovaných tenistů umístil nejlépe na 22. místě Roman Vögeli z Orla Hrádek nad Nisou, který vede i žebříček Severočeského tenisového svazu.

Za rodákem ze severní Moravy, žijícím převážně ve Švýcarsku, se umístil Jakub Praibiš z TK Ústí n. L., semifinalista Mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí. Šestadvacetiletý Praibiš, který vedle tenisu ještě učí angličtinu doma na litoměřickém gymnáziu, je také talentovaným literátem.

„Byl to pro mne dobrý rok. V zimě jsem vyhrál kvalitní celostátní halový turnaj ve Velichovkách. Na letním republikovém mistrovství jsem porazil hráče druhé světové stovky Pavla Šnobela. Na světovém žebříčku ATP jsem postoupil z nuly do osmé stovky, když jsem startoval na sedmi turnajích kategorie Futures ITF. V Mostě jsem byl ve finále, v Belgii v semifinále, v Nizozemí ve čtvrtfinále. Přitom jsem dokončoval můj první román Špína, aby se dostal na pulty knihkupců před Vánocemi,“ svěřil se Deníku všestranný Jakub Praibiš. Jeho knihu označují milovníci literatury za pozoruhodné dílko o sto stranách.

Za Vögelim a Praibišem se v severočeském žebříčku tenistů za rok 2008 umístili s odkazem na republikové pořadí: 3. Lukáš Vojtěchovský (CŽ 29., TK Doksy), 4. Martin Pobořil (56.), 5. Jan Čejka (65., oba Orel Hrádek n. N.).

Severočeskou tenisovou královnou mezi ženami je šestnáctiletá Nikola Horáková ze Severočeské tenisové z Mostu, která obsadila v českém pořadí tenistek 43. místo. Odchovankyně z Velkého Března se tak stala severočeskou jedničkou.

Do první republikové stovky tenistek se vešlo osm Severočešek. Vedle Horákové další dvě šestnáctileté hráčky Severočeské tenisové Karolína Čechová z Mostu a Anežka Makovičková z Jablonce.

Pořadí nejlepších severočeských tenistek: 1. Nikola Horáková (CŽ 43.), 2. Zuzana Kovářová (58.), 3. Karolína Čechová (63. všechny Severočeská tenisová), 4. Pavlína Šlitrová (74. Hrádek n.N.), 5. Anežka Makovičková (86.), 6. Tereza Pecáková (89. Litvínov), 7. Martina Rubešová (90. Ústí n. L.), 8. Marcela Vojtíšková (97. Liberec).