Gladiator Race je největší a nejpopulárnější překážkový závod v České republice. Cílem Gladiator Race je podpořit sportovní aktivitu, zdravý životní styl a společenskou soudržnost. Závod je otevřen pro každého, kdo má chuť si zkusit něco nového, překonat své limity a bavit se. Terén zimního sportovního stánku pod Ještědem nabídne profilově náročnější trasu.

Závody Gladiator Race jsou náročné samy o sobě. Vyžadují odvahu, sílu, rychlost i vytrvalost. Stejně jako vlastnosti antických gladiátorů. Ne vždy vyhraješ, ne vždy bude úspěšný, ale vždy musíš porazit a překonat sám sebe. A jen když přijmeš tuto výzvu znovu a znovu, tak se vydáš na “Cestu, která Tě změní.”

Momentka z utkání krajského přeboru Višňová (v modrém) - Rapid Liberec.
ANKETA: Ruprechtice dohánějí Dolní Řasnici v souboji o nejoblíbenější tým

Závod typu RUN je ideální vstupní bránou do světa překážkových běhů, kde na účastníky bude čekat trasa dlouhá 4 km s dvaceti překážkami. Ty jsou navrženy tak, aby prověřily sílu, obratnost, rovnováhu a odolnost všech závodníků. Zimní podmínky přidávají na náročnosti i zábavě. Bohužel letos to na sněhovou nadílku příliš nevypadá. Přičteme-li krásné přírodní scenérie, získáme naprosto jedinečný a originální závod.

Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích.Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích. Ilustrační foto.Zdroj: pořadatelé

Start ve vlnách určitě podpoří skvělou atmosféru celé akce a dodá závodu nádech dávných gladiátorských soubojů. Krom kategorií RACE, OPEN a FUN budou k dispozici i tradiční dětské kategorie a kategorie FAMILY pro rodiče, kteří se chtějí s nástrahami tratě popratspolečně se svými ratolestmi. Závod typu TRAIL je určen pro milovníky běhu v přírodě. Trať vede po lesních cestách a stezkách podhůří Jizerských hor. Délka trati je 5 a 10 km na které si závodníci mohou užít krásné výhledy na Ještěd a okolí. CANICROSS je speciální kategorie pro ty, kteří chtějí závodit se svým čtyřnohým kamarádem. Jedná se o běh se psem na speciálním postroji a vodítku. Samozřejmostí je i doprovodný program a možnost návštěvy partnerských aktivit v rámci závodního víkendu.

Tak z koho se o víkendu stane gladiátor? Organizátoři se těší na každého! Ať už chcete závodit, fandit nebo jen nasát atmosféru, jste vítáni!