Vítkovice - Liberec 10:2 (3:0, 4:1, 3:1)

Jasně vedený zápas v podání Vítkovických, které uzamkly Liberec na jeho polovině a prosadily se gólově po sedmi minutách. Za dvě minuty bylo 2:0 a v nepovedené přesilovce inkasoval Liberec potřetí. Ve druhé třetině pouze na 1:4 snížila Šamanina, ale celkově bylo 7:1.

Vítkovické rytířky stále kontrolovaly tempo hry, Crazyny ale i v poslední třetině stále měly dost síly zmocnit se míčku a vyrazit do protiútoku, Mlejnková korigovala na 9:2. Poslední slovo měly přesto Vítkovice a byla z toho nepopulární desítka.

„Od začátku zápasu hráčky nedodržovaly taktické pokyny, které jsme si řekli, a tím jsme soupeři umožnili dát do prázdné brány většinu gólů. Naší nevýhodou bylo to, že máme velkou marodku, kdy nám chyběly Koníčková, Dlouhá, Kabeláková a další. Myslím si, že umíme hrát daleko lepší florbal, bojovnější a útočnější, ale ve Vítkovicích jsme na to neměli," uvedl trenér Petr Horáček.

Další zápas bude doslova vánočním dárkem pro všechny sportovní příznivce. V sobotu 17. prosince bude v Home Credit Areně florbalový den. Crazy girls Liberec hrají od 15 hodin s nováčkem soutěže Panthers Praha. Po nich, od 18 hodin, hrají muži extraligový zápas s Chodovem.