Liberecké dobře servírovaly a také příjem neměl větších chyb, i předvedly dobré bloky. Vyrovnaný byl stav 10:10, ale pak již vedl jen Liberec. V závěru setu domácí snížily na 22:23, ale Liberecké si po nadšeném výkonu výhru nenechaly ujít. „První set se nám vydařil a holky hrály bezchybně a dobrý volejbal. Pak se víc a víc prosazovaly domácí, téměř dvoumetrové blokařky nás dobře ubránily,“ přiznal Hořínek.

Volejbalová extraliga: Přerov – TU Liberec 3:1 (-22, 11, 17, 17)

Vedle jistější přihrávky zlepšil Přerov podání od stavu 8:7. Pak domácí Gáliková na servisu udělala sedm bodů na 15:7 a Liberecké najednou pod velkým tlakem chybovaly na příjmu. Toho kvalitně podávající domácí využily k úniku na 24:9 a nebylo co řešit. Úvod třetího setu vyšel Liberci (0:4 a 2:6), jenže šňůra bodů při podání Gambové i Skalové znamenal zásadní obrat. Domácí rozhodily liberecký příjem a také obrana byla podstatně kvalitnější.

Začátek čtvrtého setu vypadal pro Liberec zle (2:10). Pak ale na podání zariskovala Vinecká, TU snížila na 8:10 a ještě se snažila (14:17). Poté domácí Gambová svým servisem rozbila příjem hostů až na 22:14. Liberecké sice ještě stihly udělat tři body a byl konec. „Za normální situace jsme klidně mohli bojovat o výhru, takhle holkám postupně docházely síly a v závěru už nestíhaly,“ přiznal Hořínek.

Liberecké hrají další extraligový zápas již v pátek 11. února, kdy od 17 hodin hostí v harcovské hale Mittal Ostrava, ale zatím jsou mimo tři hráčky s chřipkou.

Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Čas: 88 minut. Liberec: Chroustovská, Kinská, Vinecká, Ševčíková, Lauerová, Novotná, libero: Ullmannová.
Trenér: Dušan Hořínek.