Fenomén tohoto sportu a vítěz z Jablonce i Hlinska je tak v letošní sezoně stoprocentní a zatím nenašel přemožitele. Mezi ženami byla nejrychlejší bývalá lyžařská reprezentantka Helena Erbenová.

Triatlonisté ve Vimperku museli zdolat celkem 21 kilometrů složených z 5km běhu, 9 km na kole a závěrečných 7 km na běžkách. S touto porcí a dalšími nástrahami trati se nejlépe vypořádal Jindra, který v cíli zalitoval, že nevydrželo nedávné mrazivé počasí.

„Kolo se bořilo, ale odjel jsem celou trať snad kromě dvou metrů, kdy jsem vlastní chybou upadl,“ vykládal triatlonista, který byl nejrychlejší v běhu a na kole. „Běh jsem nakopl, první půlku cyklistické části jsem jel naplno a druhou spíš takticky, stejně jako lyžařský úsek,“ pokračoval Jindra, který má v této sezoně za sebou už tři závody zimního triatlonu a tři vítězství. „Všechny jsem vyhrál, teď mě zajímá už jen příští týden mistrovství republiky a pak evropský šampionát,“ dodal.

Výsledky muži: 1. Jindra (Labe Tri Club) 1:04:53,1, 2. Hušek (Bižuterie Jablonec. n. N.) 1:06:53,8, 3. Janda (Author Xterra Team) 1:08:24,2. Ženy: 1. Erbenová (Bižuterie Jablonec) 1:14:17,9, 2. Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 1:16:20,4, 3. Kolářová (TTK Slavia VŠ Plzeň) 1:39:32,5.