Tip liga čtenářů byla posledním ročníkem, ale pokračuje pod novým názvem Fortuna liga. Tipuje se opět na deset fotbalových zápasů, jen místo super trefy je tip na celkový počet vstřelených branek v daném kole.

Vítězná Kubínová nasbírala 106 bodů, Čejková o tři méně a Kepr rovných 100. Celkem se soutěže Libereckého deníku zúčastnilo 185 tipařů. Kubínové patří DVD přehrávač, Čejkové míček s logem Eura 2008 a Keprovi míč.

Petráček jako zástupce paní Kubínové, obsadil v soutěži 12. místo, když na poodzim skončil třetí. „Přítelkyně - moje babička - nesázela, ale od začátku věděla, že jsem kupony vyplňoval na její jméno. Ale vždycky jsem jí ukazoval, jak je dobrá,“ přiznává Petráček, který na sledování fotbalu nemá tolik času, vypravuje se jen na zápasy Nové Vsi. Josef Kepr dával tipy se synem, fotbalistou Višňové, dohromady.

„Ke konci sezony jsem taky porovnával, jaké mužstvo body potřebuje a které ne. A vycházelo to. V posledním kole jsme nasbíral 14 bodů,“ připomíná Kepr, který stihne za víkend někdy až čtyři utkání. „Hrával jsem fotbal do 55 za béčko Višňové, do 45 za áčko. Doufám, že i syn bude tak dlouho hrát, teď mu je čtyřicet. Vnuka vozíme třikrát týdně na trénink do Liberce, kde hraje za žáky Slovanu. Všichni jsme navíc Josefové,“ směje se Kepr.

Ačkoliv je Petráčkovi brzy 60 a Keprovi 69 let, oba proti sobě v minulosti nastoupili ve fotbalovém utkání. Petráček nastupoval v dresu Mníšku a nezapomenutelným fotbalem před řadou let byl duel Mníšku v Krásné Studánce, kam přišlo na okresní přebor přes osm set diváků. „Dělal jsem s Jardou Boškem jako číšníci, takže byla velká propagace a velká rivalita, navíc derby o postup,“ vzpomíná.

Kepr hrál deset roků divizi ve Frýdlantě. „Jednou jsem přerazil nohu hráči ze Cvikova. V odvetě ve Cvikově si na nás diváci počkali a dostali jsme nařezáno. Všichni. Normálně lítaly facky,“ přihazuje historku z fotbalového dávnověku.

Recept na spolehlivé tipy nemají. „Nějak jsem se držel za Burešem, který vedl a tlačil se na něj zezadu nahoru. Útočil jsme zezadu. V závěru soutěže jsem vsadil na ostrý kříže,“ říká Petráček.

„Já hned po ránu spěchám do schránky pro noviny, dám si kafíčko a už se dívám, jak kdo hraje. A navíc spoustu zápasů vidím na vlastní oči. Cesta do nejlepší trojky nebyla jednoduchá, vždyť jsem v 1. kola měl minus jeden bod,“ tvrdí Kepr.

Liberecký deník má za sebou úvodní kolo Fortuna ligy, v níž se každé kolo hraje o reklamní triko a tipovací poukázku v hodnotě 100 korun do Fortuny.