Veronika Vítková byla na základní škole Dr. Františka Ladislava Riegra v Semilech v jednom kole – v rámci prvního letošního Olympijského tréninku Sazka Olympijského víceboje povzbuzovala, motivovala a rozdala nespočet fotek i podpisů.

„Snažím se děti hecovat, aby se podporovaly a podaly co nejlepší výkon,“ usmívala se Vítková, která měla na povel jedno ze stanovišť v tělocvičně základní školy.

Sazka olympijský vícebojZdroj: ČOV

S sebou přivezla i své nejcennější olympijské medaile – stříbrnou ze Soči a bronzovou z předloňské olympiády v Pchjongčchangu.

A děti ji zasypaly otázkami. Jaké to je vyhrát olympijskou medaili? Jak ses dostala k biatlonu? V kolika letech ses naučila běhat na lyžích?

Jeden z organizátorů akce Tomáš Navrátil (uprostřed). Vlevo pak asistent trenéra TUL Michal Nedvídek.
Derby dvou univerzit o krále severu se blíží

„Věřím, že pro děti jsem motivací. Podobné akce jim mohou jen pomoct. Ale děti musí chtít. Když jim to nejde a sport je nebaví, pak je nemá cenu do ničeho nutit,“ řekla biatlonistka.

Olympijský trénink je odměnou pro školy, které jsou zapojeny do projektu Sazka Olympijský víceboj. Kromě zábavy, sportování a setkání se sportovcem se u dětí snaží rozvíjet i olympijské hodnoty jako je spolupráce, respekt a fair play.

Trenér Slovanu Pavel Hoftych udílí pokyny svým svěřencům v utkání s Bohemians Praha 1905.
Kuchta nesmí být na hrušce, má jasno trenér Slovanu Pavel Hoftych

Na známého sportovce v rámci Olympijského tréninku se může v příštích týdnech těšit ještě dalších třináct škol, každá z jednoho kraje.
Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice, kterého se každoročně účastní přes tisíc škol. Učitelé mohou žáky zapojit do tří částí projektu. V rámci Olympijského diplomu získají děti analýzu sportovních předpokladů, v Odznaku všestrannosti jsou motivovány k rozvoji svých schopností a pro handicapované žáky je připravena Paralympijská výzva.

Lukáš Šonský