Svěřenci trenéra Michala Nekoly ovládli závěrečný turnaj Final Eight v Karlových Varech. V pondělním finále porazili Karlovarsko nečekaně snadno 3:0 (25:22, 25:18, 25:23) a poté mohl kapitán Jan Štokr zvednout nad hlavu nablýskaný pohár.

„Musím pogratulovat klukům, předvedli fantastický výkon. Od prvního míče si ta tím šli,“ vysel poklonu svým svěřencům liberecký trenér Michal Nekola. „Byli jsme trpěliví, věřili jsme naší obraně. Dohrávali jsme těžké balóny, ztrátovali jsme, a to byl klíč k úspěchu.“

Severočeši si na cestě k trofeji poradili s Brnem 3:0. V semifinále vyřadili obhájce trofeje České Budějovice v pětisetovém dramatu. Finále proti vítězi základní části pak bylo jednoznačně v jejich režii. Muž finále Michal Kriško stihl za tři sety 19 bodů.

„Přijeli jsme na turnaj v dobré formě a zápas od zápasu jsme hráli lépe. Lehce to oslavíme a začneme se soustředit na play-off,“ culil se spokojený Nekola do kamery České televize.

Karlovarský trenér Jiří Novák uznal, že Liberec byl lepší. Jeho tým padl v domácí hale poprvé v sezoně. „Soupeř byl šikovnější, hrál trpělivě. My jsme se nemohli opřít o servis a vypadl nám útok z kůlu. Tyhle zápasy jsou o drobnostech a my jsme měli v důležitých momentech zahrát líp. Liberec se tady prezentoval dobrou hrou,“ konstatoval.