Celkem 45 běžců a běžkyň se postavilo na start 47. ročníku Libereckého půlmaratonu a doprovodných závodů se startem a cílem na městském stadionu. Náročná trasa po asfaltových cyklostezkách v okolí Sport Parku Liberec prověřila v úmorném vedru schopnosti všech startujících.

V hlavním závodě se běželo 21 kilometrů a 97 metrů, což obnášelo patnáct okruhů v sousedství Tipsport areny.

Vítězem se stal závodník z pořádajícího oddílu AC Slovan Liberec Dušan Podroužek, který zaběhl trasu o více než sedm minut rychleji než loňský vítěz Michal Černý z Chrastavy. Podroužek přesto nebyl s výsledným časem 1:17:42 hod. zcela spokojen: „Chtěl jsem běžet za hodinu a patnáct minut, ale na zvlněné trati bez kousku stínu jsem už v půlce nemohl. Vítězství mě samozřejmě těší, ale čas tolik ne. rekord na půlmaraton mám hodinu deset, ale tentokrát to nešlo." V celkovém hodnocení skončil druhý vítěz kategorie veteránů nad 40 let Petr Lajtkep (rovněž AC Slovan Liberec), který doběhl v čase 1:18:59, a třetí byl Jiří Václavík z Dobříše (1:22:31).

DUŠAN PODROUŽEK, vítěz Libereckého půlmaratonu 2013, bere  v úmorném vedru zavděk občerstvením.Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Svobodová ze Slovanu Varnsdorf 1:47:42, kategorii veteránek vyhrála Kateřina Nohýnková z AC Slovan Liberec s časem 2:02:39.

Několik běžců a běžkyň se zúčastnilo také doprovodných závodů na 6 kilometrů, rovněž po silnici. Mezi muži si vedl nejlépe Karel Šebelka z AC Slovan Liberec za 15 minut a 26 vteřin, mezi ženami Vladimíra Tomšová z TJ Desná za 19:29.