Martin Holub se během června zúčastnil kulturistických závodů federace NABBA a vždy s velmi dobrými výsledky. V úvodu června startoval v nedalekém Frýdlantě, kde se konalo Mistrovství České republiky mužů, žen, Masters a juniorů v kulturistice.

„Zde Martin za velké podpory svých fanoušků obsadil ve své kategorii MEN II (do 179 cm) příčku nejvyšší, stal se zde i absolutním vítězem České republiky,“ sdělila manželka kulturisty Jana Holubová.

Jablonecký borec byl za své výkony nominován na mistrovství světa, které se konalo na Slovensku v Košicích.

„Konkurence na světovém šampionátu se dala jen těžko odhadnout, zároveň to byla moje první účast na takové akci,“ pronesl Martin Holub, který však atmosféře nijak nepodlehl a počínal si jako zkušený borec a v úspěch věřil. „Byl jsem ve své nejlepší formě a přípravě jsem letos věnoval maximum,“ pravil Holub.

Jablonecký kulturista v nejsilněji obsazené kategorii, ve které startovalo třináct závodníků, zaostal v hodnocení pouze za vítězným Litevcem a stal se vicemistrem světa. Martin Holub po zisku stříbra neskrýval radost a nezapomněl zmínit posilovnu, ve které svalovou hmotu nabral.

„Chodím pravidelně do posilovny Fitham v Jablonci, kde jsem měl pro přípravu skvělé podmínky. Všem, kteří mě podporovali, patří velký dík,“ sdělil závěrem novopečený vicemistr světa Martin Holub.