Ve finále extraligy juniorek sice Liberecké prohrály s pořadatelským Brnem 0:3, ale úspěch pro Liberec je to jako hrom. Po třiatřiceti letech!

Druhý ročník běžeckého závodu Alisy Běh Trojmezím, který se koná v krásném rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou dne 14. dubna 2018.
V sobotu proběhne druhý ročník závodu Alisy Běh Trojmezím

USK Slavie Liberec se přes dlouhodobou soutěž a tři následující turnaje propracoval do finále nejvyšší soutěže, které se uskutečnilo v Brně. „Jedná se o celorepublikovou soutěž, kam jsme se dostali ze základní skupiny a od ledna jsme pak hráli podle umístění turnajovým způsobem,“ přibližuje cestu do šestičlenného finále asistent trenéra Dušan Hořínek, který tým vede spolu se zkušeným Stanislavem Václavíkem. Turnaje se odehrály v Liberci, na Olympu v Praze a Plzni. V Brně nejprve Liberec podlehl domácím 2:3 v tiebreaku 13:15 a pak jednoznačně porazil České Budějovice 3:0. V semifinále je nezastavil ani Šternberk (3:1) a bylo z toho finále.

4. semifinále Kladno - Liberec 3:0
FOTO: Liberecký sen o titulu se rozplynul, Dukla bude hrát jen o bronz

„Opět jsme nastoupili proti Brnu, ale holky první dva sety psychicky nedaly. Ve třetí sadě jsme prohrály 23:25, ale bylo stříbro,“ uvádí Hořínek, který poukazuje na fakt, že Brno má výběr nejlepších volejbalistek z celé republiky a jen jedinou odchovankyni. „Zato my máme kromě tří děvčat samé odchovankyně, které jsou spolu od žákyň,“ tvrdí Hořínek, který přiznává že roky předtím se oddíl v soutěžích většinou zachraňoval. „Po dlouhé době je to prostě super úspěch,“ dodává Hořínek, který v týmu vede i dceru Violu.
Mezi opory patřila i Michaela Nečasová, která nastupuje v dresu Dukly v kategorii žen, Lucie Kolářová, která je sestrou brankáře dnes již pražské Slavie nebo kapitánka družstva Kristýna Šustrová.

Závody na vlastnoručně vyrobených vehiklech – underground 80. léta.
Příběhy našich sousedů. Děti zpracovávají příběhy místních pamětníků

Ze stříbrné party ročníku 1998 a mladší končí více než polovina hráček, které se rozprchnou po školách v Česku.