Minulý týden se závodilo v Praze a polské Wroclawi. Velké nasazení libereckého týmu, vedené Tomášem Kollertem, se proměnilo v Praze na první, čtvrté a ve Wroclawi na druhé a čtvrté místo.V obou dnech se do finálové jízdy probojovaly obě E speedway 50:50.

"Je to velký úspěch pro motocykl, který má podpořit výchovu začínajících závodníků.Jen potvrzuje, jak rychle se mladí závodníci naučili na E speedway jezdit a závodit," uvedl šéf Ploché dráhy Liberec Věrtoslav Kollert.V Praze sedlal E speedway Adam Nejezchleba a Julian Wronecki. Ve Wroclawi jako číslo 1 byl opět Nejezchleba a vedle sebe měl Štěpánku Nyklovou. Oba závody odstartovaly přípravu na vyvrcholení letošní sezony.

"Štěpánka bude obhajovat v Gdaňsku 125 ccm sedmou příčku z loňské sezony na ME a Adam pojede poprvé v Rize závod ME na 250 ccm.Pozvali jsme na trénink také australského mladého jezdce Michala Westa, který bude startovat za Liberec v extralize," sdělil Kollert novinky.Liberec pořádá v sobotu 8. července na pavlovickém oválu pokračování závodu jednotlivců PČR 500 ccm a MČR 125+ E speedway.