E speedway patří k liberecké ploché dráze již několik roků, když první kroky a první vítězství vybojoval ještě na prototypu E speedway Věroslav Kollert ml. „V součastné době E speedway slouží především k učení jízdy a závodu v kubatuře 125-140 ccm,“ říká Věroslav Kollert z Ploché dráhy Liberec.

„V loňské sezoně závodníci na E speedway předváděli v různých závodech jízdu na nové technice pro mladé. Nejezchleba je v současnosti průkopníkem pro školení a vyhledávání mladých závodníků od 10 let. Štěpánka je třináctileté děvče, které se rozhodlo pro letošní sezónu také osedlat nové E speedway,“ pokračoval.

Útočník Bílých Tygrů Michal Birner při oslavách gólu. Další už nepřidá.
Jedna éra končí. Nová začíná. Mistr ligy už se na ledě neobjeví

Nyklová jela na úvodním závodě Mistrovství republiky v Plzni poprvé a E speedway ji dovezlo na třetí místo. „Potvrdila, že je nejrychlejší ženou na českých oválech. Bohužel pravidlo pro českou plochou dráhu je, že kdo jede na E speedway, nemůže zasáhnout do celkového pořadí seriálu MČR 125. Přes počáteční problémy se E speedway postupně ukazuje jako vhodná technika, jak začít se závoděním,“ uzavírá Kollert.