Nejvíce dal o sobě vědět pardubický Jan Čejka, který opanoval celkem pět závodů. Mezi ženami braly tři výhry Barbora Janíčková a Alena Benešová. Nejhodnotnější bodový výkon předvedl na prsové dvoustovce Matěj Zábojník, který vrátil Filipovi Chrápavému týden starou porážku z pražského Podolí.

Jan Čejka dosáhl před dvěma týdny na evropském šampionátu v Budapešti svého cíle a na trati 200 metrů znak se A limitem kvalifikoval na olympijské hry v Tokiu. V Liberci na něj čekal pestrý závodní program a kraloval na sprinterských a vytrvaleckých distancích.

Juniorský mistr světa z roku 2019 absentoval na svých silných znakových tratích a naplno prokázal svou všestrannost. Týden po svých dvacátých narozeninách vyhrál Čejka v obou polohovkách na 200 i 400 metrů, na 50 a 100 metrů motýlek a kraulové patnáctistovce.

Na trati 200 metrů prsa se od začátku sezony odehrává krásný souboj mezi Matějem Zábojníkem a Filipem Chrápavým. Ve Stockholmu udělal Chrápavý český rekord, který mu na Mistrovství Evropy v Budapešti vzal právě Zábojník.

Před týdnem v Podolí v těsném duelu vyhrál Chrápavý a pod Ještědem naopak Zábojník. Jeho čas 2:14,74 byl nejhodnotnějším bodovým výkonem celého mítinku. Chrápavý ztratil na svého soka 45 setin sekundy.

V závodech žen své postavení potvrdily sprinterka Barbora Janíčková a vytrvalkyně Alena Benešová. Obě zaznamenaly tři vítězství. Janíčková ovládla kraulovou padesátku i stovku a navíc ještě závod na 50 metrů motýlek. Benešová brala první místa na tratích 200, 400 a 800 metrů volný způsob.