Po zimní přípravě (mimo jiné také týden na běžkách v Jizerských horách) byl první prověrkou Oblastní přebor družstev v Mělníku. Už zde byla převážná většina startů sedmi děvčat: Breptová, Filipi, Ouzká, Patzaková, Ptáčníková, Zemlerová a Železná a šesti chlapců: Bartoš, Broschinski, Čížek, Dlouhý, Michoň a Zítko ozdobena nejlepšími osobními výkony.

Následovaly závody o Kalich města Litoměřice. Zde startovali čtyři plavci Slavie a až na stupně vítězů se probojovala Zemlerová (3. místo na 100 m polohový závod 1:15,2). Z jednadvaceti startů pouze dvakrát nepadlo osobní maximum. Další umístění libereckých bylo: Breptová 6. místo 50 m prsa, Dlouhý 12. na 100 m motýlek a Ouzká 16. na 200 m znak.

Dvakrát za sebou byly uspořádány závody v Lounech. Nejprve Malá cena - pro nejmladší plavce. Zde zůstal těsně pod stupni vítězů Bednář (čtvrtý na 50 m prsa), Breptová pátá na 100 m prsa a Pfannenstiel desátý na 100 m prsa.

Následně se 11 závodníků zúčastnilo kraulového čtyřboje, kde všichni postupně nastoupili k závodům na 50, 100, 200 a 400 m volný způsob. Bodové hodnoty jednotlivých výkonů se sčítají a na konci závodů je vyhodnoceno celkové pořadí ve dvou kategoriích roč. 1995 a starší a 96-99. „Přestože plavci Slavie patřili většinou k mladším, ve svých kategoriích v celkovém součtu se určitě neztratili,“ potvrdila trenérka. U mladších byly osmá Zemlerová, 45. Ouzká, 54. Kořínková a 56. Filipi, 23. Čížek a 28. Dlouhý. U starších sedmnáctá Železná, 19. Ptáčníková, 19. Bartoš, 23. Prchlík a 40. Zítko.

Nejúspěšnější plavec Slavie posledních let, český juniorský reprezentant Drbohlav ve stejném období startoval nejprve v Plzni, kde absolvoval 100 m závody ve všech čtyřech plaveckých způsobech a nejlépe skončil na 100 m znak, kde časem 1:03,31 obsadil 3. místo, dále skončil pátý na 100 m prsa, sedmý na 100 m volný způsob a osmý na 100 m motýlek.

Poté cestoval do Českých Budějovic na 1. kolo Českého poháru. Zde postupně obsadil 4. místo na 50 m znak, 3x 5. místo na 200 a 400 m polohový závod a 200 m volný způsob a 7. místo na 400 m volný způsob.

Vyvrcholením bylo Zimní mistrovství ČR v Chomutově, kde se David hned čtyřikrát probojoval do B finále s následujícími výsledky: 9. místo 200 m polohový závod 2:13,84, desátý doplaval na dvojnásobné trati za 4:48,03, 12. místo 200 m volný způsob 2:00,45 a 15. místo 100 m znak 1:02,41. Doplňkových 50 m volný způsob za 26,65 stačilo na 26. místo. „Všechny tyto závody byly vypsány bez rozdílu kategorií a David se v porovnání se svými vrstevníky umístil vždy velmi vysoko,“ doplnila Nýčová.