Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavci Sportovního plaveckého klubu Liberec na klání družstev

Liberec - Posledními mistrovskými závody v zimní sezoně je Mistrovství ČR družstev. 1. kolo se koná pro jednotlivé oblasti republiky, z nichž se kvalifikují postupně do semifinále a finálový závod plavou vítězové z jednotlivých kol.

28.2.2015
SDÍLEJ:

TŘI OPORY SPKLI. Zleva Katka Matošková, Honza Sobotka a Bára Matošková. Foto: Ota Kunt

Nejlepší zaplavané výsledky v jednotlivých disciplínách dostávají tabulkové bodové ohodnocení a jejich součet tvoří celkové skóre pro družstva mužů a žen zvlášť.

V plaveckém klání pro oblast Severních Čech (Liberecký a Ústecký kraj) se zúčastnil v Chomutově i Sportovní plavecký klub Liberec. V soutěži startovalo v kategorii mužů 15 družstev a mezi ženami 14 týmů. Ke kvalitě závodu přispěla i účast olympioničky a úspěšné reprezentantky Simony Baumrtové a dalších reprezentantů.

Plavci SPK Liberec vyslali do závodu z důvodu nemoci i zranění některých i klíčových závodníků poněkud oslabená, ale zároveň omlazená družstva. Přesto svými výkony a především konečným výsledkem udělali Sportovnímu plaveckému klubu dobrou reklamu: družstvo žen i mužů obsadilo shodně 5. místo, ženy byly dokonce z Libereckého kraje nejlepší. V kategorii mužů i žen zvítězila tradičně silná TJ Slavie Chomutov.

Ženy ve složení Matošková Kateřina, Matošková Bára, Frajtová Sára, Bobková Alena, Burešová Kateřina, Boháčková Petra, Topinková Zuzana a Vacková Kateřina získaly 9770 bodů. Nejlepšími výkony s nejvyšším bodovým ohodnocením k tomuto výsledku přispěla Kateřina Matošková. Vyhrála disciplínu 200 znak ve velmi kvalitním čase 2:21,3 a získala 613 bodů. Dále byla druhá na 800 VZ časem 9:45,8 a 2x byla 3. na 100 VZ (čas 1:00,2) a 200 motýl (2:40,7). Disciplína 800 VZ a 200 M nepatří k jejím hlavním disciplínám, ale před letní sezónou bylo potřeba ověřit všestrannost a připravenost na hlavní tratě.

Její mladší sestra Bára vybojovala krásné 5. místo (400 VZ za 5:21,8) a 6. místo (50 VZ za 0:30,4). Štafetu 4x 100 VZ plavala děvčata ve složení: Boháčková, Matošková Bára, Frajtová, Matošková Kateřina, 4x 100m polohová štafeta měla složení: Topinková, Frajtová, Matošková K. a Matošková B. Obě štafety doplavaly na pěkném 6. místě.

Družstvo mužů v sestavě Sobotka Jan, Ptáček Jakub, Ptáček David, Havíř František, Charuza Ondřej, Pavlů Václav, Semerád Martin a Služevský Matěj mělo oporu ve výkonech Sobotky: nejlépe plaval 200 VZ, obsadil 3. místo v čase 2:07,3 a získal pro družstvo 476 bodů, dále 100 VZ v čase 0:58,5 za 453 bodů. Ptáček plaval výborně 1500 VZ za 18:54,0 (5. místo a 421 bodů). Charuza se blýsknul kvalitním časem 0:26,9 na 50 VZ, byl sice až 10., ale výborných 430 bodů. Štafeta mužů 4x 100 VZ (Pavlů, Charuza, Ptáček J., Sobotka) i 4x 100 polohová (Ptáček J.,Semerád, Sobotka, Charuza) byla shodně pátá.

Družstva přímo na těchto závodech vedli trenéři Zdeňka Šafránková a Ota Kunt a na dálku jim fandili další trenéři SPK Liberec, kteří se rovněž podílejí na přípravě těchto plavců v klubu Yvetta Kopecká a Oldřich Šafránek.

Autor: Miloslav Cihlář

28.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení