Liberečtí sportovci dosáhli nejlepšího umístění – podle zisku bodů 8. místo mezi 14 kraji, podle zisku medailí dokonce 6. místo – za 16 zlatých, 20 stříbrných a 22 bronzových. Plavecký tým v počtu 24 závodníků tvořili plavci celkem pěti klubů Libereckého kraje, z toho ze Slavie Liberec byli tři dívky a tři chlapci, kteří vydatně přispěli k bodovému plaveckému zisku. Plavecké soutěže olympiády byly vypsány zvlášť pro žákovské ročníky 14, 13 a 12letých v modelu dopoledne rozplavby a odpoledne finále pro osmičku nejrychlejších každého ročníku.

Plavci liberecké Slavie začínají závodní sezónu

Ve finále se šestkrát ze šesti možností představil Albert Moc, který se stal olympijským vítězem na 200 m motýlek (2:29,28), přidal dvě 3. místa na 100 m motýlek (1:07,58) a 200 m polohový závod (2:28,00). Dále 4. místo na 50 m volný způsob a 2x 6. místo na 100 a 400 m volný způsob. Pět finálových účastí vybojoval Čihula a získal dvě 2. místa na 100 a 200 m znak (1:12,04 a 2:37,49), 4. místo na 200 m volný způsob, 5. místo na 400 a 7. místo na 100 m volný způsob. Mutori přidala dvě 10. místa v závodech 100 m volný způsob a 200 m prsa. Za desítkou nejrychlejších, ale také s řadou nejlepších osobních výkonů se prezentovali: Hovorková, Vencálková a Hellmich.