„Takhle už mám jistou účast na slavnostním vyhlášení na závěr sezony v Hradci, všechno ostatní můžu přidat jen navíc,“ smála se jablonecká Petra Kuříková. Ani jeden z nich po plavání nevedl, ale musel se o to víc snažit v běhu, netradičním „parkúru“. Dvoukilometrový okruh vedl cikcak maličkým parkem okolo bazénu. Jako při cyklokrose!

„Bylo to hodně náročné. Měkčí povrch, vysoká tráva. Ale zase nás mohlo povzbuzovat neustále hodně diváků a to já mám ráda,“ ocenila pořadatele domácí vítězka. Kuříková se brzy dotáhla na Kolářovou, chvíli se držely spolu, ale ve třetím ze čtyř okruhů favoritka utekla.

Neobvyklé vzdálenosti ani jednoho z premiantů nezaskočily. „Beru celý aquatlon jako dobrý trénink z plné přípravy, test,“ uvažoval Kroupa. „Plavala jsem líp než na reprezentačních testech a běh si už mohla hlídat,“ doplnila Kuříková.

Kuříkovou čeká francouzská liga v duatlonu v Liévine, pak triatlonová republika v Jihlavě a start na evropském šampionátu do 23 let v polském Kiedrzynu Kozle. V létě pak „dospělé“ mistrovství světa ve sprintu v Lausanne.