Po hladké domácí výhře ale svěřenkyně Libora Gálíka odehrály o poznání vyrovnanější duel, ve kterém musel rozhodovat až poslední set. V něm byl Liberec úspěšnější a série se za stavu 2:0 vrací opět na sever Čech.

„Vítězství bylo opravdu vydřené, máme radost, že jsme to otočily, v druhém a třetím setu to vypadalo, že trošku skomíráme, ale zabojovaly jsme celý tým dohromady, což je super,“ řekla k utkání kapitánka Liberce Laura Holubcová.

Že to bylo drama, potvrzuje i trenér Liberce Libor Gálík. „Měli slabší pasáže po prvním dobrém setu, soupeř toho využil a bylo z toho dramatické utkání a přesně o tom je play off. Polevení nás stálo dva sety a možná i zápas, a to se příště nesmí stát,“ hodnotil zápas Gálík. Série pokračuje třetím utkáním v sobotu od 18 hodin v Liberci.

Na druhou výhru ve čtvrtfinále budou dnes útočit volejbalisté Dukly na palubovce Odoleny Vody. V prvním domácím utkání ztratili Severočeši jeden set.

„Vedeme 1:0 na zápasy a musíme zůstat na zemi, protože série bude velmi těžká. Nikdo nám nic zadarmo nedá,“ uvedl liberecký trenér Michal Nekola.