Oblastní přebory v plavání společné pro Liberecký a Ústecký kraj, proběhly jako již tradičně na dvou místech. Jedenáctiletí a mladší závodili v Litvínově a 12letí a starší v Litoměřicích.
Slavii Liberec reprezentovalo celkem devět plavců.
"Pod stupni vítězů zatím ještě zůstala 8letá Bára Jurčíková, která měla trošku nevýhodu, neboť soupeřila s plavkyněmi o rok staršími. Všichni ostatní se podíleli na zisku celkem 25 umístění na bedně," chválila trenérka Jaroslava Nýčová.
Nejpilnější sběratelkou diplomů se stala v kategorii 13letých Dominika Zemlerová: 3x 1. místo na 200 a 400 m polohový závod a 200 m prsa, 2x 2. místo
na 100 m polohový závod a 400 m volný způsob a 2x 3. místo - 200 m znak a 800 m volný způsob. Stejně starý Jan Dlouhý zvítězil na 400 m polohový závod, dále byl druhý na 200 m motýlek a přidal dvě 3. místa na 100 a 200 m znak.
Čtrnáctiletí Jan Čížek vyplaval jedno druhé a třetí místo na 1500 a 400 m volný způsob.
Jedenáctiletá Eliška Kořínková získala druhé a třetí místo na 800 a 400 m volný způsob.
Desetiletá Tereza Brebtová skončila druhá na 200 m polohový závod a 3x třetí, na 50 a 100 m
prsa a 400 m volný způsob.
V kategorii dorostu Lenka Ptáčníková získala 2x 2. místo na 200 m motýlek a 400 m polohový
závod a 2x 3. místo - 200 m polohový závod a 800 m volný způsob. Ve stejné kategorii přidali po jednom 3. místě Michaela Železná (200 m znak) a Aleš Bartoš (400 m volný způsob).
"Věříme, že některým z našich plavců se podaří probojovat na vrchol zimní části sezóny mistrovství ČR, které je v jednotlivých žákovských a dorostenecké kategorii před námi," dodala trenérka.
Ještě před mistrovstvím ČR si odskočil Aleš Bartoš na mezinárodní závody - 13. ročník WTC - Pokal v Drážďanech, kde si vyplaval 1. místo na 200 m
polohový závod a tři druhá místa na 50 a 100 m prsa a 100 m volný způsob.