Za krásného počasí a veliké divácké účasti se jel další závod Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze družstev.

Jelo se na rybníku Písník v Mělicích u Pardubic. Zatímco Jan Klatovský, jediný účastník v letošní Grand Prix, startoval v Rusku a jeho bratr Antonín jel svůj první závod v Rakousku, kde skončil druhý, další závodník, loňský mistr republiky Andrej Diviš je stále zraněn.

Všichni ostatní, včetně zahraničních jezdců, startovali na Písníku.

Nesmírně vyrovnaný závod, hned čtyři družstva měla stejný počet 24 bodů, což bylo příčinou dodatkové jízdy o celkové vítězství.

Za tým SK Osečná se rozjížděl výborně jedoucí Lukáš Volejník, za Hutla tým Lukáš Hutla, za polsko-rakouský tým Josef Kreuzberger a za tým Klauz Petr Klauz. Hned od startu všem doslova ulítl Lukáš Volejník, který si získal veliký náskok, který udržel bezpečně až do cíle. O další místa byla svedena opravdová bitva. Z jízdy odpadl Petr Klauz a o druhé místo si to rozdali Hutla a Kreuzberger, když úspěšnější byl nakonec domácí Hutla. Jezdci Osečné jdou skvěle za svým přáním získat titul mistra republiky. Zatím jsou v čele seriálu.

Další závody na ledové ploché dráze se pojedou v sobotu 18. února v Hamru na Jezeře. Tentokrát to bude velice atraktivní závod o titul mistra České republiky jednotlivců. Ve hře je start i našich nejlepších jezdců, bratrů Klatovských, a také dvou zvučných zahraničních jmen, známých ze seriálu Grand Prix.

Výsledky MMČR družstev v Mělicích: 1. SK Osečná (Jan Pecina, Lukáš Volejník), 2. Tým Hutla (Radek a Lukáš Hutlovi), 3. Miroslaw Daniszewski a Josef Kreuzberger.