První mečbol byl odvrácen, ale druhý už ne. Za stavu 2:3 v play-down mezi Crazy Girls a Židenicemi se série stěhovala pod Ještěd, a jak svěřenkyně Jakuba Procházka ukázaly, doma se jim dařilo.

V rozhodujícím zápase sice dvakrát prohrávaly, ale díky skvělé druhé třetině, kdy vstřelily tři branky v rozmezí pěti minut rozhodly o výhře 7:4.

V duelu opět řádila Michaela Mlejnková, která nasázela soupeři čtyři branky a celkově se v sérii prosadila patnáckrát! 

Nepovedená sezóna libereckých florbalistek je tak zachráněna. Jak muži, tak i ženy budou bojovat mezi nejlepšími i v nadcházející sezóně. 

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Crazy Girls (Tomáš Jakubík): "Úleva, úleva, úleva…holkám gratuluji že udržely extraligu a bude se tu hrát i příští sezonu. Ze začátku to bylo velmi vyrovnané utkání, ale bylo vidět to kdo tu sérii chtěl vyhrát víc. Holkám děkuji za předvedenou hru a neskutečný morál. Židenicím přeji hodně štěstí do dalších bojů, určitě mají své místo v extralize. 

Komentář trenérky Židenic (Petra Prouzová) "Bohužel jsme nedokázali zužitkovat povedený vstup do zápasu a pokaždé jsme soupeře nechali rychle dorovnat. Zatímco v celé sezoně se nám hra v oslabení dařila, v play-down se nám v této činnosti krutě nedařilo, stejně tak v přesilovkách. To spolu s individualitami rozhodlo. Klobouk dolů, co předvedly Hanka Koníčková a Míša Mlejnková. Děkuji aktérům série za vzájemný respekt a gratuluji Liberci".

Crazy girls FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 7:4 (2:2, 3:1, 2:1) Konečný stav série: 4:2.

Branky a nahrávky: 2. M. Mlejnková (Koníčková), 5. Leierová (Koníčková), 32. Foffová (M. Mlejnková), 35. Leierová (M. Mlejnková), 38. M. Mlejnková (Leierová), 50. M. Mlejnková (Koníčková), 57. M. Mlejnková (Kronychová) – 1. Pravcová (Pospíšilová), 4. Rybničková (Pospíšilová), 40. Romančáková (Indrová), 59. Dernerová (Indrová) 
 

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Lerchová) – Leierová, Dlouhá, Foffová – Dostalíková, Zelníčková, Knotková – Koníčková, Plichtová, Kronychová – Ljachová, Horáková, Bárková – M. Mlejnková.


K1 Florbal Židenice: Krištofová (Chládková) – Pravcová, Indrová, Drápalová, Pospíšilová – Hubáčková, Janečková, Sedláčková – Hřebíčková, Rybničková, Nečasová – Knapová, Romančáková, Dernerová.

Rozhodčí: Brejcha Jan, Husák Lukáš

Diváci: 46