Zkušený závodník zazářil také v kategorii RALLY2 Veteran Trophy, ve které dokonce opanoval prvním místem stupně vítězů.

„Čtrnáctá účast na Dakaru dopadla skvěle a plně mi tak vynahradila předchozí smolnou účast. Podařilo se mi splnit cíl a dostat se mezi TOP 5 závodníků bez asistence, a navíc jsem uspěl v kategorii RALLY2 Veteran Trophy, ve které jsem nakonec zvítězil. Letošní závod určitě patřil k těm nejtěžším, dovolím si říct, že na území Saudské Arábie to byl nejtěžší ročník ze všech. Proto jsem rád, že jsem skutečně nepodcenil přípravu a všechny ty hodiny na orbitreku a v posilovně se vyplatily,“ doplňuje David Pabiška, motocyklový závodník a majitel týmu SP Moto Bohemia Racing Team.

„Letošní 45. ročník Rallye Dakar byl právem považován za jeden z nejtěžších v historii tohoto závodu. O to větší mám radost z dosažených úspěchů českého závodníka Davida Pabišky, kterého naše společnost podporuje. Věřím, že úspěšně na ně naváže i v dalších závodech série mistrovství světa,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni.

Rallye Dakar byl prvním závodem ze série mistrovství světa, která celkem obsahuje pět velkých rallye závodů. Zúčastnit se všech zbývajících kol mistrovství světa je jeden z hlavních cílů Davida Pabišky pro tuto sezónu. Mezi další plánované závody bude patřit i mistrovství České republiky.

Liberecký rodák motocyklovou kariéru zahájil již ve svých 14 letech a od roku 1996 sbírá řadu trofejí a ocenění v České republice i v zahraničí. Přelomovým milníkem v jeho kariéře byl rok 2007, kdy se poprvé zúčastnil, jednoho z nejznámějších závodů, Rallye Dakar, kde se umístil na skvělém 8. místě mezi nováčky v kategorii Malle Moto (42. místo absolutně).

Následně se prestižního závodu zúčastnil v dalších dvanácti ročnících. Mezi nejpovedenější starty patří, kromě letošní účasti, také ročník 2014, ve kterém skončil na 18. místě a na 5. místě ve třídě amatér. Úspěchu dosáhl i v ročníku 2012, ve kterém v pozici navigátora obsadil v kategorii trucků slušné 12. místo.

Jen pro připomenutí: v roce 2000 obdržel světovou cenu FAIR PLAY UNESCO za záchranu života.