CHYBÍ 100.000 KORUN

„Mým cílem je dostat se pojedenácté na Dakar rallye a prodloužit rekord v počtu dojetých závodů na této soutěži v řadě. Potřebuji sehnat ještě sto tisíc," potvrdil liberecký patriot. Sice sponzory má, ale do celkové sumy na vysněný závod v Jižní Americe chybělo minulý měsíc ještě 350 tisíc korun. Proto na webových stránkách „Startovac.cz“ odstartoval projekt „David Pabiška znovu na Dakaru“, pomocí níž chce potřebný peníz sehnat. „Aktuálně je tam přes 73% peněz a do konce projektu zbývá ještě sehnat necelých sto tisíc,“ dodal.

DESETKRÁT DAKAR

Třikrát jel motocyklovou šestidenní, kde s reprezentací získal tři stříbrné medaile. Je mezinárodní mistr republiky v enduru. S Dakarem začal ještě v Africe v roce 2007 a dařilo se mu i po přesunu do Jižní Ameriky. „Na Dakaru jsem startoval desetkrát a desetkrát jsem dojel až na cílovou rampu. To se ještě nikomu z českých závodníků nepovedlo a rád bych tento rekord ještě prodloužil. Věřím totiž, že mám ještě na to reprezentovat naší zemi na této soutěži a zajet tam slušný výsledek,“ říká David.

STARTOVAČ

Dakar je finančně náročná akce. Nákladná je samotná příprava na soutěž, doprava techniky na druhou stranu zeměkoule, spotřeba materiálu při samotné rallye, startovné atd. „Sice mám velkou část prostředků (asi 80 %) pokrytou od sponzorů, ale část mi pořád schází. Bez nich bohužel nebude možné účastnit se dalšího ročníku, a to je pro mě hrozná představa. Proto mne zaujala možnost kampaně na Startovači. Líbí se mi možnost propojit získávání nutných prostředků se zábavou pro mé fanoušky. Připravil jsem si celou řadu odměn, počínaje věcnými, které budou připomínat, že mě přispěvatelé podpořili," říká.

EXTRÉMNÍ LÁSKA

„V lednu 2018 mě doufám čeká trasa Asunción – La Paz – Cordoba. Projedeme tedy Peru, Bolívii a Argentinu. Určitě se zase bude závodit v ukrutném vedru, v dunách, v extrémních výškách, v prachu a pojedou se šíleně dlouhé etapy. Možná si říkáte, proč tohle dobrovolně člověk podstoupí, ale to si prostě zamilujete," dodává Pabiška.