Může se tak těšit a připravovat se na Jižní Ameriku v roce 2018. „Mám tak zaplaceno startovné. A to je teď to nejdůležitější. Je to super a všem hrozně moc děkuji,“ říká liberecký patriot.

Nakonec přispěvatelé překročili vypsanou částku 350 tisíc Kč o více jak 33000, i když necelý týden chybělo sto tisíc. „Ale našli se takoví, kteří měli na sbírku negativní názory, převyšovala však kladná reakce fanoušků,“ podotkl. „Mým cílem je dostat se po jedenácté na Dakar rallye a prodloužit tak rekord v počtu dojetých závodů na této soutěži v řadě. Díky finanční podpoře můžu jet. Ale touto sbírkou to nekončí. Stále nejsme v cíli shánění financí, protože nemám hlavního sponzora,“ potvrdil „Pába“, který přiznal, že účast na Dakaru přijde na jeden a půl miliónů korun.

„Zatím s těmito penězi dokážu Dakar odjet takzvaně na žebráka, ale pochopitelně musím shánět peníze dál – na pohonné hmoty, přípravu stroje a moji. Rád bych někam za přípravou, ale odvíjí se to od finanční situace. Pokud peníze nebudou, odmakám přípravu na lokálních cross-country závodech, které jsou dobré a kvalitní,“ přibližuje.
S Dakarem začal ještě v Africe v roce 2007 a startoval desetkrát a desetkrát dojel na cílovou rampu.  „To se ještě nikomu z českých závodníků nepovedlo a rád bych tento rekord ještě prodloužil,“ říká David. Do startu jihoamerického Dakaru 2018 zbývá 154 dnů. V lednu na závodníky čeká jako vždy extrémní trasa v Peru, Bolívii a Argentině.