Všechny akce spojuje atraktivní prostředí Lužických hor. Na jeho vzniku a samotné organizaci se podílejí sportovní kluby Ski Polevsko, Lužický horský spolek, Outdoor sports Okrouhlá a OK Jiskra Nový Bor. Ty spojily do jednoho seriálu šest existujících závodů: Klíčový běh (extrémní zimní výběh na Klíč), Polevská lyže (závod na běžkách), Běh údolím samoty (závod v běhu), X duatlon Kytlice (kombinace běhu a kola), Radvaneckej Šajn kap (noční závod na horských kolech) a nakonec legendární Kytlický minitriatlon (plavání, kolo a běh).

Seriál je určen pro každého, kdo má zájem o porci krásné přírody, dávku adrenalinu a špetku dobrodružství s nezdolnou touhou poznat tento kraj na úpatí Lužických hor.

Ve třech kategoriích(muži, ženy, veteráni) se utkají vyznavači adrenalinových sportů o titul Lužického horala, horalky a prahorala, při čemž do hodnocení šestice závodů seriálu se bude započítávat pět nejlepších výsledků. Pro započítání do seriálu je nutné absolvovat alespoň dva závody.

Pořadatelé nabízejí zvýhodněné startovné na celý seriál (všech šest závodů) za 700 Kč. Startovné za celý seriál je možné zaplatit na jednom z prvních dvou závodů Klíčovém běhu v Radvanci nebo Polevské lyži v Polevsku. Info je na www.luzickyhoral.cz.

Termíny: 11. ledna v Radvanci Klíčový běh (www.horskyspolek.eu), 18. ledna v Polevsku Polevská lyže (www.skipolevsko.cz), 1. května v Polevsku Běh údolím samoty (www.ok-bor.cz/bus), 2. května v Radvanci Radvaneckej Šajn Kap (www.horskyspolek.eu), 31. května v Kytlici X duatlon Kytlice (www.xdk.cz), 9. srpna v Kytlici Kytlický minitriatlon (www.skipolevsko.cz).> Kontakty: Jan Šmíd (SKI Polevsko) 604 375 303, ski.polevsko@ email.cz, Michal Kosina (Lužický horský spolek), tel. 605 790 972. michalkosina@horskyspolek.eu.